hír
Már 1956-ban, a Körhinta Cannes-i bemutatóján Truffaut szerint Törőcsik Mari volt a legnagyobb sztár. 42 évvel később jogi úton tudott csak…
továbbhír
Könyvet ír életéről Goldie Hawn. A könyvben szerelmein, házasságain és gyermekein, köztük a szintén színésznő Kate Hudsonon kívül főleg a filmes…
továbbhír
Szívroham következtében meghalt James Coburn Los Angeles-i otthonában. A veterán Oscar-díjas színész 74 éves volt. Halála nagy veszteség a…
továbbhír
A Warner Bros. hollywooodi stúdiója újból megfilmesíti Ernest Hemingway Akiért a harang szól című művét. David Benioff írja filmre a regényt. A…
továbbhír
Halandók számára is láthatóvá válhat a Bánk bán, ha az NKÖM-nek sikerül gondoskodni a "gigantikus" operafilmről. Ugyanis az InterCom visszalépésével…
továbbhír
Biztosan emlékszel még Audrey Tautoura, akit az Amélie csodálatos élete című filmben ismert s szeretett meg a magyar közönség. A Szeretni…
továbbhír
Kevin Spacey produkciós cégével tehetségkutatásba kezdett és elindított egy szájtot, melyre fiatal filmesek műveit várja: forgatókönyveket és…
továbbhír
A mai napig be nem mutatott Chaplin jelenetekhez juthat hozzá a közönség a hónap végén. A diktátor című filmhez rögzített jelenetek olyan Hitlert…
továbbhír
Nem Pedro Almodóvar képviseli Spanyolországot az Oscar-díj idei átadásán. A legjobb külföldi film kategóriájában Fernando León de Aranoa San…
továbbhír
Soderbergh szót emelt az ellen, hogy új filmje a Solaris az MPAA "tizenhét éven felülieknek" cimkéjét kapja, melyet egy héttel ezelőtt Clooney…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié