hír
Pálfi György: Hukkle című filmjét, melyet Magyarország a legjobb idegennyelvű film kategóriájában nevez a 2003-as Oscar-díjra ebben a hónapban is…
továbbhír
Lars von Trier a játékfilmek után a dokumentumfilmeket is dogmatizálni próbálja. A Dán Filmintézet és a Zentropa támogatásával induló kezdeményezés…
továbbhír
Az Európai Film Hete november 15-től 24-ig tart, Pedro Almodóvar Oscar-díjas spanyol filmrendező védnökségével. A brüsszeli bizottság a problémák…
továbbhír
Szekeres Csaba, az Érintések kisjátékfilm alkotója, leforgatta legújabb dokumentumfilmjét. A Tajvanban készült alkotásnak még csak munkacíme van:…
továbbhír
A világ legrégibb és egyik legrangosabb természetfilm-fesztiválján, a Montanában megrendezett Nemzetközi Wildlife Film Fesztiválon a természeti…
továbbhír
Jelenleg Münchenben forgat Magyarország egyetlen EU kompatibilis színésze, Marozsán Erika. A színésznő egy német komédia főszerepét kapta meg.
továbbhír
Japán rémálom borzolja a brit cenzorok idegeit. Yamamoto mangáinak filmen megörökített változata, az Ichi the Killer, annyira brutálisra sikerült,…
továbbhír
A Yorki Független Filmfesztivál idén harmadik éve szemlézi a helyi és nemzetközi független filmes termés javát. Öt kategóriában lehet nevezni:…
továbbhír
A One World Fesztivál azzal a céllal jött létre, hogy a kultúrák közötti kölcsönös megértést segítse elő a film és a videó segítségével. A filmek…
továbbhír
Napokkal a pénteki amerikai bemutató előtt megjelent az interneten a Harry Potter és a Titkok kamrája című film illegális másolata - áll a Warner…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié