hír

Stockholmban a Hukkle

Holnap veszi kezdetét a 14. Nemzetközi Filmfesztivál Stockholmban több, mint 150 filmmel a programban. A tavalyi rendezvény minden eddigi rekordot…

tovább

hír

Benigni Oscar-rekordja

Roberto Benigni új filmjével Oscar történelmet írhat a márciusi díjatádáson. Az olaszok Roberto Benigni új filmjét a Pinocchiót nevezik Oscarrra a…

tovább

hír

Nyelvtanítás filmfelirattal

Jelentősen javítana a magyar lakosság idegennyelv-tudásán, ha a televízióban több feliratos játék- és gyermekfilmet, illetve hírműsort sugároznának…

tovább

hír

Coppola a legjobb

Az angol Sight&Sound magazin összeállította az elmúlt 25 év legjobb filmjeinek listáját. 50 brit filmkritikus szerint Francis Ford…

tovább

hír

A Wapra jelentés komolyan

Kocsis Tibor a szemlés dokumentum-nagydíjas film, az Egy nap döntöttem, drog helyett élet operatőre tudatos környezetvédő is egyben. A Wapra…

tovább

hír

Megnyílt a hollywoodi net-téka

Öt nagy hollywoodi stúdió nyitotta meg online filmtékáját, a Movielinket. Ez az első próbálkozás arra, hogy olyan kasszasikerek, mint az Ocean's…

tovább

hír

A Madzag Filmegylet nyilatkozata

A Madzag Filmegyletet a Színház- és Filmművészeti Egyetemen 2000-ben végzett, Simó Sándor vezette filmrendező osztály tagjai alapították. A fiatal…

tovább

hír

Óriási siker az Eminem film

A torontói filmfesztiválon már hatalmas kritikai és közönségsikert aratott Eminem első filmje, a 8 mérföld (8 Mile, hazai bemutató: 2003. január…

tovább

hír

Európa felfedezettjei

Három magyar film száll ringbe decemberben, Rómában az Európai Film Akadémia díjaiért. Pálfi György Hukkle és Mundruczó Kornél Szép napok című…

tovább

hír

Andy Garcia szerepet vált

Andy Garcia játékfilmrendezőként fog debütálni a The Lost City című drámával. A kubai születésű színész filmjének szereplői kubai emigráns…

tovább

És mi van Tomival?

Az alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba

És mi van mindannyiunkkal?

Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?

Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés

Fekete pont

Szimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.

Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle

Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak

Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Az illúzió drága mulatság. De még így is megéri.

Kaméleon

Oszd meg! Az összes idézet