hír
Középkori kalandfilm készül a tatárjárás koráról. A Nemzeti Filmintézet gyártási támogatást szavazott meg a magyar-mongol-angol koprodukcióban, 1242…
továbbhír
Május 27. és 29. között három nap alatt, négy helyszínen 100 filmmel és gazdag családi programokkal készül a fesztivál a Gödöllői Királyi…
továbbhír
Május 12. Egy este, három AV-élmény, hét alkotó a Három Holló tereiben. Audiovizuális kirándulás alternatív valóságok pixelmezején. A projekt neve:…
továbbhír
„Nagy megtiszteltetés. Velence a szívem oroszlánja” - fejezte ki köszönetét Schrader. Arany Oroszlán-életműdíjjal ismerik el az amerikai…
továbbhír
„Nagyszerű, költői, bölcs, kalandos, önfejű, szépségtől elragadtatott, mélyen romantikus és teljesen kompromisszummentes” - így jellemzi Michael…
továbbhír
A kollektív memóriának, illetve a román és a magyar filmeknek szenteli két előadását a kolozsvári Sapientia Egyetem tanára, Dr. Viriginás Andrea az…
továbbhír
Kijött a „Weird Al” Yankovicról, a nyolcvanas évek énekes-parodistájáról szóló film előzetese, melyben a különc sztárt Daniel Radcliffe alakítja.…
továbbhír
Május 5-én végre a hazai mozikba is eljut Eliza Hittman Soha, néha, mindig (Never, rarely, sometimes, always) című független amerikai drámája a tini…
továbbhír
Forgass a Földért! Magyar filmesek és környezetvédők közösen hirdették meg 2022. május 14-ére a Shoot4Earth - Forgass a Földért elnevezésű 24 órás…
továbbhír
Hogyan lett világhírű a koreai film? Miért különlegesek Kim Ki-Duk és Bong Joon-Ho filmjei? És mit kell tudni a koreai kultúráról a leghíresebb…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié