podcast

Filmhu podcast #82: Hevér Dániel és Kertész Zsanett

Miért foglalkoztat annyira egy fiatal alkotópárost az öregedés, az idősekkel való bánásmód, hogy első nagyjátékfilmjüket ennek a témának szentelik?…

tovább

podcast

Filmhu podcast #81: Ez történt a magyar filmmel 2023-ban

Miért lesz még jobb film a Magyarázat mindenre húsz év múlva, mint most? Miért súlyos kudarc a Hadik? Tényleg az animáció éve volt az idei? És az…

tovább

podcast

Filmhu podcast #80: Lichter Péter, Nagy V. Gergő és a karácsony

Vajon csak hazug kedvesség, mímelt gesztusok sora a karácsony? Nagy V. Gergő forgatókönyvíró-dramaturggal és Lichter Péter filmrendezővel, filmes…

tovább

podcast

Filmhu podcast #79: Szacsvay László és Kizlinger Lilla

Haverság vibe, generációs különbségek, közös éneklés és buli az idősek otthonában. Megérkezett a mozikba a Valami madarak, ami egy nyugdíjas…

tovább

podcast

Filmgyár podcast #18: Hungarika kutatás

December 15-én frissen restaurált némafilmet mutatnak be az Urániában az európai szervezésű A Season of Classic Films projekt keretében. A Rabmadár…

tovább

podcast

Filmhu podcast #78: Pater Sparrow

Miért tud azonosulni a Napóleon miatt támadott Ridley Scott-tal a történelmi hitelesség kérdésében? Fél-e attól, hogy a mesterséges intelligencia…

tovább

podcast

Filmhu podcast #77: Moldovai Katalin és Palóczi Zita

Körmösökről, falba vert diákfejekről, de progresszív oktatási módszerekről, csendes lázadásról, a rendszerváltás utáni romániai iskolák hangulatáról…

tovább

podcast

DokuCast #5: Somogyvári Gergő, Lőrinczy Lia és Fuchs Máté

Huszadik alkalommal tér vissza a Verzió, ezért három, a fesztivál programjába beválogatott dokumentumfilm rendezőt láttunk vendégül a Filmhu és a…

tovább

podcast

Filmhu podcast #76: Tóth Barnabás

Harmadik nagyjátékfilmjét mutatja be Tóth Barnabás, az Akik maradtak rendezője, aki eredetileg gyerekszínészként indult, majd a rendező szak mellett…

tovább

podcast

Filmgyár podcast #17: Magyar tévésorozatok és a Tündérkert

A Nemzeti Filmintézethez néhány éve már sorozattervekkel is lehet pályázni, ennek eredménye a jelenleg futó, Móricz Zsigmond regényéből készült…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Miért, mit gondoltak, mi ez nekem, ha nem szar érzés?

Megáll az idő

Oszd meg! Az összes idézet