magazin
Az előző részt ott fejeztük be, hogy mielőtt egy sort is leírnánk a konkrét forgatókönyvből szükségünk van egy jól megkomponált történetre, storyra,…
továbbmagazin
Apja spanyol, anyja német, ő mégis francia filmsztár. Kosztümös hősként tűnt fel a Cyrano de Bergeracban, majd a Margó királynéban. Legutóbb az…
továbbmagazin
Leni Riefenstahl szeptember 8-án, 23 órakor örök álomba szenderült pöckingi házában, ám a múlt század legvitatottabb filmkészítő géniusza valójában…
továbbmagazin
Sok az ellensége. Oroszországban minden létező filmes intézménynek, bizottságnak, alapítványnak és művészeti akadémiának ő az elnöke. A Moszkvai…
továbbmagazin
Nem én vagyok az első, nem is az utolsó, akit hányinger környékez - általában is, tételesen is - a magyar telejók híradói láttán. A normális…
továbbmagazin
Nyugalmat sugárzunk. Könnyű kitalálni: ez a PAX televízió fő-szlogenje, műfaji jelmondata. S valóban, az őrjítő afrikai kánikula közepette, no meg a…
továbbmagazin
Szövetség alapítására készülnek a hétvégén a magyar "outsider" forgatókönyvírók. Bár kívülállásról nehéz beszélni, hisz a cél épp az, hogy hazánkban…
továbbmagazin
Ritkán fordul elő, hogy egy néhány hete bemutatott film egyik vetítésén teljesen megtelik a Művész mozi Bunuel terme. Szeptember 8-án mégis ez…
továbbmagazin
Klaniczay GáborAugusztus 28-án tartották a noran könyvkiadó és Klaniczay Gábor szerző Ellenkultúra a hetvenes–nyolcvanas években című könyvének…
továbbmagazin
Clint Eastwood első nagy felfedezése nem a film volt, dehogyis akart ő színész lenni: még kölökkorában esett szerelembe a jazzel, zongorázni és…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéCriswell / 9-es terv a világűrből