hír
A Filmvilág első nyári számában olvashatunk a 100 éve született Orson Wellesről, az ausztrál zsánerről, John Boormanról, rebellis robotokról és…
továbbhír
Az idei utolsó tavaszi Filmvilágban olvashatunk a 85 éves Clint Eastwoodról, orosz krimikről, a nemrég elhunyt Dömölky Jánosról, az art…
továbbhír
Megjelent 2015 első tavaszi Filmvilága, amelyben az olasz polipról, Roy Andersonról, Lizáról, a róraktündérről és Tim Burtonről is olvashatunk. A…
továbbhír
A Filmvilág szerkesztői kérik mindazokat a kedves olvasókat és filmeseket, akiknek fontos, hogy ne vesszen el az egyetlen megmaradt nyomtatott…
továbbhír
Ismét új Filmvilágot találhatunk az újságárusoknál! A februári számban olvashatunk többek között a Parkolóról és az új western filmekről, furcs…
továbbhír
A Filmvilág legújabb számában olvashatunk a nemrég elhunyt Kézdi-Kovács Zsolt munkásságáról, a vidéki Magyarországról, magyar börtönfilmekről és a…
továbbhír
A friss Filmvilágban nagy összeállítást olvashatunk a filmes űrutazásokról és Godard-ról, valamint kritikát a Délibábról és az Éjjeli féregről.…
továbbhír
A friss Filmvilágban interjút olvashatunk Hajdu Szabolccsal és Pohárnok Gergellyel, kiderül, ki volt az olasz tömegfilm egyik legnagyobb hatású…
továbbhír
Már kapható a legújabb, októberi Filmvilág, amelyben többek között olvashatunk interjút Pálfi Györggyel, Török Ferenccel és Somogyvári Gergővel,…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában a hollywoodi üzleti modellről, a Bergman-univerzumról, Szőcs Petra és Kárpáti György Mór rövidfilmjeiről is…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié