hír
A Filmvilág legújabb számában többek között a magyar gyerekfilmekről, a Kecskemét Animációs Filmfesztiválról, a japán zsánerről és a szovjet…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában többek között a japán moziról, a hegymászó-filmekről, a hollywoodi fantáziáról és a lengyel filmekről is…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában többek között a brit brigantikról, Kapáról és Pepéről, az indie Amerikáról, továbbá Francis Scott Fitzgerlad-ről és…
továbbhír
Megjelent a Filmvilág májusi száma, amely többek között a jubileumi Titanic Fesztivállal, Hollywood és az idősek kapcsolatával, a születésnapos…
továbbhír
Megjelent a Filmvilág áprilisi száma, amelyben többek között japán rebellisekről, Hitchcockról, Audrey Hepburnről, és a csodálatos Óz világáról is…
továbbhír
A legfrissebb Filmvilágban az elmaradt 44. Filmszemléről, a "terrormoziról", Friedkin-rőlés a görög újhullámról is olvashatunk. Legyél a Filmvilág…
továbbhír
A Filmvilág februári számában többek között a rabszolgatartó fekete Amerikáról, a magyar dokumentumfilmekről, Kerouac-ról, és Vinterbergről is…
továbbhír
Megjelent az idei első filmvilág, amelyben többek között a nemrég elhunyt Xantus Jánosról, Lakatos Róbert filmjeiről, a "lázadó kameráról", az…
továbbhír
Az idei év utolsó Filmvilágjában többek között az amerikai elnökfilmekről, a magyar műhelyről, a filmzenéről, Godardról és Marilyn Monroeról is…
továbbhír
A Filmvilág legfrissebb számában többek között a 007-es modellről, Tony Scott-ról és Chris Marker-ről is olvashatunk. A Filmvilág már az interneten…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié