magazin
Ha a nevére rákeresünk a neten, fan-clubok özönlik el a képernyőt. De Bleibtreu váltig állítja, hogy nem számít sztárnak -ezt azért kétlem… Mi is…
továbbmagazin
A héten mozikba kerülő Eszter hagyatéka kapcsán áttekintettük az elkészült és készülőben lévő Márai-filmeket. Az író fordulatokban gazdag élete…
továbbmagazin
Ha a felszínes lektűr-irodalom szerzőjének van filmes megfelelője, a 40 éves Ozon mindenképpen annak tekinthető. Úgy tud személyes hangú lenni, hogy…
továbbmagazin
Egy remake-ről való gondolkodás mindig azzal az ontológiai kérdésfeltevéssel indul, hogy volt-e értelme elkészíteni. Csak ennek megválaszolása után…
továbbmagazin
Kölcsönvéve Frank Sinatra slágerének sorát: „it was a very good year.” Az érdekfeszítő történések ez alkalommal nem Ázsiában zajlottak, a tárgyalt…
továbbmagazin
Forgatókönyvírók sztrájkja ide vagy oda, nagyon kitettek magukért a tengeren túli sorozatkitalálók. A legjobb szériákból nyújtunk most mi is…
továbbmagazin
Mi ezeket a filmeket néztük-szerettük idén. Tavaly annyit marakodtunk a közös listán, hogy most szubjektív, személyre szabott listákkal rukkolunk…
továbbmagazin
Nem szabad a műfaj renenszánszáról beszélni, de tény: nem felejtettük el, hogyan kell sorozatot készíteni. Új magyar sorozat a képernyőkön: a méltán…
továbbmagazin
David Lynch Amerikáról és világról alkotott képében már 1990-ben is a sötét tónusok domináltak. De a válogatott perverziók, alantas vágyak, és…
továbbmagazin
Az 1986-ban készült Kék bársonyt sokan David Lynch művészetének csúcsaként értékelik. Ami biztos: a két évvel korábbi Dűne okozta törést sikeresen…
továbbFriss
Így éltek a nagyszüleink száz évvel ezelőtt
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié