Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Zuhanórepülés kontra Overnight

Mindkét film a szubkultúrából meríti témáját és karaktereit; ez általában kétesélyes vállalkozás: vagy kultfilm lesz, vagy megbukik.

tovább

magazin

Ichi the killer

Vér, veríték, könnyek és a néző arcára fagyó vigyorgás – a japánok megint megmutatják, mit hoznak ki a mozgóképből, ha egyszer igazán eleresztik…

tovább

magazin

Iszonyat

Ha Roman Polanski rendezői életművére gondolok, mérhetetlen csalódottságot érzek, ugyanúgy, mint mondjuk Peter Weir vagy Nicolas Roeg esetében.…

tovább

magazin

Gilliam báró kalandjai

Egy másik gyanús jenkihez, Stanley Kubrickhoz hasonlóan Terry Gilliam is Shakespeare hazájában találta meg igazán önmagát, csakhogy míg Kubrick a…

tovább

magazin

Szomszédok kamerával

A Disturbia a Hátsó ablak-klónok talán legérdekesebb darabja mert nem csupán az eredeti változat motívumkincseit használja, hanem öröklődnek benne a…

tovább

magazin

Wolverine: Snikt!

Wolverine az X-Men képregény-univerzum legnépszerűbb és legerőteljesebb figurája. A poszt-apokalipszis morcos antihősének kedvelői már magyarul is…

tovább

magazin

Színfalak mögött

Az elnök emberei 4. évada után Aaron Sorkin akarva-akaratlanul is száműzte magát a tévés életből, múlhatatlan űrt hagyva maga mögött. A visszatérése…

tovább

magazin

Törtetők

Ki hitte volna az egykori wannabe fehér rapper-modellről, hogy részt vesz az HBO (és talán egész Amerika) egyik legmenőbb, leglazább és... (fáj, de…

tovább

magazin

Best of kult-sorozatok

A nyári filmes uborkaszezon kitűnő alkalom a legkiválóbb sorozatokról készült írásaink újbóli áttekintésére, és a kedvenc évadok újranézésére. Ha…

tovább

magazin

Defekt

A horrornál gyökértelenebb műfaj nincs Magyarországon. Még westernt (azaz easternt) vagy kung-fu filmet (Linda-sorozat) is hamarabb kapunk elő a…

tovább
 
hirdetés

Véletlenül írtam egy könyvet

Megérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.

Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen

Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik

Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk

a teljes dosszié

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mikor a nők sírnak, a pasik hajlamosak megtörni.

Alan Cowan / Az öldöklés istene

Oszd meg! Az összes idézet