Címke: „kult”

Találatok száma: 236

magazin

Walter Hill

Amerikai. És acélos „férfi-filmek” alkotója. Mindkettő a szó nemes értelmében – persze csak pályája csúcspontjain. „Macsószagú”, vetik a szemére…

tovább

magazin

Pillangó és kard: Zhang Ziyi

Öt évvel ezelőtt még a friss tehetségek után mániákus kedvvel kutakodó ínyencek közül is kevesen ismerhették a kisasszonyt; ma Zhang Ziyi a…

tovább

magazin

Harcosok királynője: Michelle Yeoh

A maláj származású Michelle Yeoh a szépségiparból tört utat a filmszakma felé, és alig néhány év elpergésével Ázsia #1 női akciósztárjává…

tovább

magazin

Monte Hellman

A Kutyaszorítóbant executive producer-ként jegyezte. Ő fedezte fel Jack Nicholsont. Kult-filmrendező, életműve Welleséhez hasonló tragikus torzó.

tovább

magazin

Maffia avagy a hűség romantikája

Keresztapa csak egy van. A maffiafilmeket átszövi a családi összetartás és a hűség romantikája. „A barátság mindennél fontosabb. A barátság több…

tovább

magazin

Gordon Liu, mindenki szifuja

Tarantino ironikus, ám költői módon szolgáltatott igazságot, midőn ismét felfedezte a nyugat számára a Shaw Brothers filmek hajdani szupersztárját.

tovább

magazin

Donnie Yen, alias Mr. Cool

A keleti harcművészeti filmek történetének egyik léghíresebb – ha ugyan nem „a” leghíresebb - fináléja egy magas bambuszállványokkal és létrákkal…

tovább

magazin

Beszélgetés Bai Linggel

"Tizennégy éves koromban három évre Tibetbe küldtek a hadsereggel.” Egy kínai sztár útja kínai Vörös Hadseregtől a Playboyig.

tovább

magazin

Chow Yun-Fat: Mr. Nagymenő

Ázsia Clint Eastwoodja (vagy, ha úgy jobban tetszik, Alain Delonja), a magányos városi cowboy, Hongkong legkeményebb és legelegánsabb fickója.

tovább

magazin

A démonok lakhelye

A film elmossa az éles határvonalat képzelet és realitás között, épp ezért térhetnek vissza rajta keresztül elhessegetett démonaink.

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 

Magának viszonya volt Szirmai feleségével, időnként lekapdossa a titkárnőjét. Emellett tíz éve jeggyűrűt hord. Aztán számonkéri a halotton, hogy megbízhatatlan. Emberileg.

A nyomozó

Oszd meg! Az összes idézet