magazin
Harvey Milk (Sean Penn) több volt, mint egyszerű képviselő a San Francisco-i városházán. Negyven éves, mikor San Franciscóba a Castro-negyedbe…
továbbmagazin
Stephen Frears Colette 1920-ban publikált kurtizán-regényét adaptálta. parádés szereposztásban: Michelle Pfeiffer, Kathy Bates és a többiek,…
továbbhír
A Varga Katalin című ballada a Berlinale versenyprogramjának egyetlen magyar résztvevője. A Székelyföldön játszódó, magyar operatőrrel (Győri Márk)…
továbbmagazin
A budapesti Örökmozgó Filmmúzeumban működő Zöld Holló Filmklub február 17-én induló vetítéssorozata a nemrég elhunyt Gaál István művészetét elemzi…
továbbmagazin
Az elsőfilmes Peter Strickland Varga Katalin című filmje igazi sötét ló volt a Berlinálén, de, úgy tűnik, érdemes volt rá tenni: mind a kritikai,…
továbbmagazin
Magyar filmes számára nem is jöhet nagyobb sokk, mint a hazai Filmszemlét követően rögtön az európai filmipar egyik legnagyobb seregszemléjébe…
továbbmagazin
Hans-Christian Schmid német-dán-holland koprodukcióban készült filmje, a Vihar a Berlinale versenyprogram egyik eddigi gyöngyszeme.
továbbmagazin
Winterbottom legújabb The Shock Doktrine névre keresztelt, még nem teljesen kész dokumentumfilmje a kapitalizmus egyre visszafordíthatatlanabb és…
továbbmagazin
Febr. 19-én elkezdődnek a tavaszi sorozatok a Tabán moziban. Csütörtökönként Fellini-Antonioni-Pasolini alkotásaiból vetítenek összeállítást,…
továbbmagazin
2008. február 15-18 között a Temps d’Images Fesztivál keretein belül ARTE filmekből ingyenes vetítéseket tartanak a Művész moziban, illetve a…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Képzeld el, a múltkor olvastam egy képregényt, hát olyan állat dumák voltak benne!
- Mint például?
- Hát most azt így nem tudom...