magazin
Ami az egyik oldal szempontjából szabadságharc, a másiknak: terrorizmus. A tavalyi Cannes-i Filmfesztiválon a legjobb első filmnek járó díjjal…
továbbmagazin
A 16. Titanic mindkét román munkája – a szakmán kívülről érkező George Dorobantu Felvonója és a versenyszekcióban szereplő A legboldogabb lány a…
továbbmagazin
Ernesto „Che” Guevara a hősi halált halt argentin forradalmár igazi popsztár. Mostanában épp egy román autót reklámoz ideológiai harcostársai, Karl…
továbbmagazin
A rendezvény célja, hogy ízelítőt adjon az adott évben forgalmazásra kerülő francia filmekből még a premier előtt. Budapest mellett nyolc vidéki…
továbbmagazin
A Titanic Filmfesztivál vendége volt Jean-Xavier de Lestrade. Az Oscar-díjas dokumentumfilm-rendező filmjeinek központi témája a bűn.…
továbbmagazin
A szűkszavú ex-síbajnok a zord északra indul, hogy találkozzon sohasem látott kisfiával. Inspiráció: Lynch Igaz története, és Sean Penntől az Út a…
továbbmagazin
Négy plusz egy animációs rövidfilm a félelemről, melyek bebizonyítják, hogy egy fekete-fehér animációs film is lehet olyan ijesztő, mint a…
továbbmagazin
A német rendező, Hannes Stöhr (Berlin is in Germany, One day in Europe) egy, a kívülállók számára ismeretlen területet, a berlini partikultúrát…
továbbmagazin
Divatja van ma az iráni filmeknek: okkal. Az elmúlt két évtizedben számos fesztiváldíjat söpörtek be és kialakult lelkes, bár nem túl népes…
továbbmagazin
„Miért?” Szegezték a kérdést Philippe Petit-nek, mikor bilincsben, rendőri kísérettel, a fölajzott média gyűrűjében távozott a World Trade…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéBalogh Brigi / Macerás ügyek