hír
Így háborúzunk ma, így fogyasztunk ma, a franciák így csináltak noirt, Greenaway így festi Rembrandtot, Loach pedig ilyen alázattal örökíti meg a…
továbbhír
A Filmvilág májusi számában többek között a Che Guevara-filmekről, a digitális forradalomról, az idén 50 éves francia újhullámról és a jakuza…
továbbmagazin
Nyugati rögvaló, maffia, magyaros megújulás, keleti szemlélődés - filmközeli és távolibb beszélgetések az aprilisi szaksajtóban.
továbbhír
Amikor a valóság kullog a fikció után: Obama elnök lett, Hollywood már rég megjósolta. Mediatizáció, változó szerepek: a tinédzserek immáron…
továbbhír
Guy Ritchie kapcsán betekinthetünk a brit bűnfilm titkaiba, terítéken Ari Folman döbbenetes, animált dokufikciója, a Libanoni keringő. A múlt…
továbbhír
A Filmvilág november havi számában többek közt a hazai '68-as eseményekről olvasható elemzés, valamint az amerikai elnökválasztás és az internet…
továbbhír
Összeállítás az amerikai elnökfilmekről, írások az Urániában október 12-13-án látható Berlin, Alexanderplatz-ról, egy vadonatúj magyar…
továbbhír
Fellini Az álmok könyve című kötetében lapozva bepillanthatunk a rendező háromévtizeden át lejegyzett álomvilágába, a Batman-legendárium…
továbbmagazin
A Filmvilág szeptemberi számában Makk Károly impozáns életművének lényegéről, Erick von Stroheim, a hazugságokból építkező…
továbbmagazin
Népmeséket gyűjteni egy olyan korban, amikor Európa könyvtárait, múzeumait forradalmak tüze falja; tündéreket emlegetni, amikor a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- Ön szerint Freud-nak igaza van? Úgy véli az összes idegrendszeri betegség kizárólag szexuális eredetű?
- Úgy gondolom, Freud szexuális megszállottságának köze lehet ahhoz, hogy sohasem részesült benne.