magazin
Követve a világtrendet Magyarországon az utóbbi években DVD-boom zajlott le, köszönhetően az egyre olcsóbb lejátszóknak és lemezeknek. Ennek…
továbbmagazin
Zoltán Gábor Erények Könyve című kötetéből három novellát dolgozott át az író forgatókönyvvé – a három történetet három különböző rendező adaptálja…
továbbmagazin
Stefan Schwartz, a Rabold a nőt! brit rendezője az elmúlt hetekben Budapesten forgatta új vígjátékát. A törékeny hollywoodi sztárok nem ijedtek meg…
továbbhír
A Cirko film - Másképp Alapítványt az utóbbi években "nagyon művész"-filmjeiről és a Cirko-Gejzír moziból ismerhettük meg. Idén a "szigor" enyhült,…
továbbhír
Habár egyre több cég jelenik meg a forgalmazói piacon, a Magyarországon két és fél éve működő SPI biztos pozíciókat és egyre emelkedő nézőszámot…
továbbmagazin
Az úgynevezett magyar művészfilm ellenségei bizonyára örömmel nyugtázzák, hogy Mundruczó Kornél végre Lipótmezőre került, az új magyar…
továbbhír
Egyre több film jelenik meg a hazai mozikban, és miközben a kínálat szélesedik, egy-egy filmnek 2-3 hét után már elfogy a nézője. Sorozatunkban…
továbbhír
Az ősz folyamán több reményteljes magyar film is moziba kerül. A várakozások szerint a következő Filmszemléig a hazai alkotások elérhetik a másfél…
továbbmagazin
Dyga Zsombor húzónevekkel erősített, lendületes hajszafilmjének forgatását egyedül az időjárás zavarta meg, meg persze a csillaghegyi polgárok…
továbbmagazin
Néhány évvel ezelőtt történt Londonban, hogy Michel Gondry rendező együtt vacsorázott egy barátjával, a művész Pierre Bismuth-tal. Bismuth egy…
továbbFriss
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié