Címke: „filmkritika”

Találatok száma: 97

magazin

Tanítani akart, helyette rávette a diákjait egy közös ordításra

Visszafogott eszközöket alkalmazva szól a másság témájáról Németország idei Oscar-nevezettje, Ilker Çatak A tanári szoba című alkotása, melyben egy…

tovább

magazin

Mit tud a bűn lényegéről az, aki belefeledkezik a meztelen női testekbe?

A Céllövölde, a Hetedik kör és a A martfűi rém rendezője ismét egy, a magyar vidéken játszódó bűnügyi történetet mesél el. A Mellékszereplők Sopsits…

tovább

magazin

Nem az a fontos, megtöltöd-e az arénát

A könnyedebb filmeket hajlamosak vagyunk kevésbé értékelni, pedig amit John Carney csinál, az korántsem egyszerű feladat. Az ír…

tovább

magazin

Nem az ember a teremtés koronája

Gareth Edwards legújabb munkája az év egyik legizgalmasabb amerikai filmes eseményének ígérkezett. Elvégre nem túl gyakori vendég a mozikban az…

tovább

magazin

Tokió közvécéi felett az ég

Bármelyik japán rendező büszke lehetne egy olyan tokiói városszimfóniára, mint amilyen a Tökéletes napok. Wim Wenders minimalista, életigenlő és…

tovább

magazin

Egy zuhanással indul az év legfeszültebb kirakós játéka

A cannes-i filmfesztivál idei Arany Pálma-nyertes filmje messziről egy tárgyalótermi drámában kicsúcsosodó kriminek tűnik. És ez igaz is, csak…

tovább

magazin

A börtön is jobb, mint ledolgozni még huszonöt évet

Rodrigo Moreno három órás egzisztencialista heist movie-ja virtuóz módon vegyíti a legkülönfélébb műfajok elemeit, a The Delinquents formai és…

tovább

magazin

Démonokkal lekezelni jobb buli, mint mosókapszulát enni

Danny Philippou és Michael Philippou első filmje kitűnően bizonyítja, hogy oda kell figyelni a YouTube-ról nagyvászonra átigazolt rendezőkre. A…

tovább

magazin

A férfi, aki nem hagyta a ráknak, hogy felzabálja őt

Dér Asia megfigyelői dokumentumfilmet forgatott Einspach Gábor hasnyálmirigy-rákkal folytatott, sikeres küzdelméről, melyet a közönség először…

tovább

magazin

Álmodik-e a mesterséges intelligencia Tom Cruise-ról?

A kamasz fantáziák általában enyhén kínosak, kivéve ha a sajátunkról vagy Tom Cruise 290 millió dollárból forgatott extrémsport filmjéről van szó.…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés
 
Minek annak szárny, aki úgysem érzi ha simogatja a szél?

Angyalok városa

Oszd meg! Az összes idézet