magazin
A színésznőkkel kezdjük az éves toplistázásunk. Az első hely kapcsán teljes egyetértés volt, a nevét még nem áruljuk el, de a kép azért segít.…
továbbhír
Újabb elismerésekkel tüntették ki a Magyarázat mindenre és a 27 című filmet. Ezúttal a Franciaországban, az európai filmművészet sokszínűségét…
továbbhír
Reisz Gábor Magyarázat mindenre című filmje a versenyprogramban kapott helyet a filmfesztiválon, amelyet tizenötödik alkalommal rendeznek meg a…
továbbhír
December 7-én nyílik meg a Főfoto caféban a Magyarázat mindenre című filmhez kapcsolódó kiállítás, melyen a forgatáson készült képek Reisz Gábor…
továbbhír
A velencei világpremier után Reisz Gábor harmadik nagyjátékfilmje visszatért Olaszországba, és a római Tertio Milennio Filmfesztiválon az ifjúsági…
továbbhír
Már több mint 45 ezren látták a Velencében és Chicagóban is díjazott filmet, amelyhez Reisz Gábor és Kálmán András ezúttal is saját zenét szereztek.…
továbbmagazin
Mozikban a Magyarázat mindenre, mi pedig feltettünk két kérdést Reisz Gábor filmjéhez kapcsolódóan. Mi volt a legnagyobb hülyeség, amit valaha…
továbbhír
Reisz Gábor legújabb alkotása a 59. Chicagói Nemzetközi Filmfesztivál nemzetközi nagyjátékfilmek szekciójában a legjobb filmnek járó, Gold Hugo…
továbbmagazin
Több mint négy évtizede játszik filmben és színházban, de azt mondja, hogy igazán meghatározó filmszerepe kettő volt az életében, az egyik a Megáll…
továbbmagazin
Hatházi Rebeka erdélyi művészcsaládból származik, gyerekkora óta rajzol és készít grafikai munkákat, jelenleg díszlet- és jelmeztervezőként…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié