magazin
Szőcs Petra első nagyjátékfilmtervét robot apácákról egy román árvaházban élő albínó árvára cserélte, és ez bejött: a Dévát a velencei filmfesztivál…
továbbmagazin
Ha magyar moziplakátról van szó, gyakorlatilag mindenkinek egy emlékezetes név ugrik be elsőre: Frank Rizzo. Egy ideig újságíró volt, vonzotta a…
továbbmagazin
Az Egynyári kaland után nem csak tinilányok kezdtek el rajongani érte, de a szakma és a sajtó is magához ölelte. Walters Lili nem színész-szakra…
továbbmagazin
Ember Judit (1935 – 2007) a legtöbbet betiltott dokumentumfilm rendezőnek tartotta magát, teljes joggal. Ilyen betiltott filmjei voltak például A…
továbbmagazin
A Magyar Média Mecenatúra program ötletgazda-koordinátorával, Kollarik Tamással a szolnoki filmfesztiválon beszélgettünk. Beszámolt az elmúlt évek…
továbbmagazin
A FOMO - Megosztod és uralkodsz a Youtube videókon és Insta-sztorikon szocializálódott fiatal generációt követi két vad éjszakán át, miközben komoly…
továbbmagazin
Varga Noémi Anglia és Magyarország között ingázó rendező, aki valahol a dokumentum és a fikció közötti vékony határon alkot. Egy előkelő angol…
továbbmagazin
George Lazenby csak egyszer húzta magára James Bond szmokingját, de az 1969-es Őfelsége titkosszolgálatában a sorozat egyik legjobb darabja lett. Az…
továbbmagazin
Almási Tamás pár éve a leghíresebb magyar focistáról, most pedig a leghíresebb hungarikumról, a tokaji aszúról forgatott dokumentumfilmet. Elmesélte…
továbbmagazin
A héten mutatták be a mozik Tóth Barnabás Akik maradtak című filmdrámáját, amely a második világháború megpróbáltatásait túlélő orvos és egy szüleit…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié