magazin
Már csak néhány nap és január 22-én eldől, hogy idén is lesz-e magyar jelöltje az Oscar-díjnak. Tóth Barnabás szinkrontolmácsokról szóló kisfilmje…
továbbmagazin
Több, mint 74.000 mozinézőnél tart Goda Krisztina BÚÉK című drámai vígjátéka, amiben a nagysikerű olasz film, a Teljesen idegenek történetét…
továbbmagazin
Idén Cannes-ban a legpozitívabb visszhangot Lee Chang-dong Gyújtógatók (Burning) című filmje kapta. A lelkes kritikusok már a vetítés utáni órákban…
továbbmagazin
Kafiya Mahdi 14 évesen menekült el Szomáliából, hogy aztán egy év elteltével Budapesten kössön ki. Már most is hihetetlen, amit ez a magyarul…
továbbmagazin
A szende rókatündér szerepe után Balsai Móni ezúttal egy traumáktól terhelt nyomozónő bőrébe bújik Ujj Mészáros Károly második nagyjátékfilmjében,…
továbbmagazin
Kétévente rendezik meg Szolnokon a képzőművészeti filmnapokat, ami idéntől az Alexandre Trauner ART/FILM Fesztivál névre hallgat. A híres magyar…
továbbmagazin
Sikeresen indított a mozikban Nagypál Orsi első nagyjátékfilmje, a monogámia határait kreatívan feszegető Nyitva. A kapcsolatát megnyitó párt Radnay…
továbbmagazin
Nagypál Orsi hatalmas kutatómunkát végzett a Nyitva című szexkomédiájához. Amerikából rendelt szakirodalmat, a Balaton partján kérdezgette a…
továbbmagazin
Az utóbbi három évben zsinórban jelentenek be Diák-Oscar jelöltet a Színház- és Filmművészeti Egyetem tanulói közül: 2016-ban Kis Hajni Szép alakja,…
továbbmagazin
Leiter Íriszként körülötte örvénylik a Napszállta mesteri káosza, eredetileg viszont forgatókönyvírónak tanult és dramaturgként jelenleg is…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié