hír
Kihirdették az idén online formában rendezett 4. Blue Danube Filmfesztivál díjazottjait. A rövidfilmes kategória fődíját Dudás Balázs, a különdíjat…
továbbhír
A női filmek nemzetközi filmfesztiválján választották a legjobbnak Lakos Nóra romantikus vígjátékát. A Kerekes Vica főszereplésével készült Hab a…
továbbhír
Hazai animációk is erősítik a holnap online formában induló Anilogue programját. A rövidfilmes versenyben Darabos Éva, Ulrich Gábor és Lantos Júlia…
továbbhír
Jövő kedden indul az ArteKino online filmfesztivál ötödik évada. A válogatásba olyan filmek kerültek be, amelyek korábban nagyszerűen szerepeltek…
továbbhír
Fiatal filmkészítők, animációs alkotók és producerek is remek hazai és nemzetközi lehetőségeket találhatnak novemberi pályázati körképünkben, amiben…
továbbdosszié
November 10. és 22. között zajlik a 17. Verzió Emberi Jogi Filmfesztivál, ami a járvány miatt az online térben zajlik. Az otthonunk kényelmében 50…
továbbhír
A 18. Anilogue Nemzetközi Animációs Filmfesztivált idén két részre bontva rendezik meg: november végén a Toldi Távmoziban vetítenek ötvenkét…
továbbhír
Egyszerre két nemzetközi közönségnek is bemutatkozik Lichter Péter és Máté Bori egész estés kísérleti filmje, A horror filozófiája: a független,…
továbbmagazin
November 10-én indul a 17. Verzió Emberi Jogi Filmfesztivál, ami a járvány miatt teljes mértékben az online térben zajlik. Az otthon kényelmében 50…
továbbhír
Két budapesti civil szervezet összefogásában alakult meg az Önismereti Filmes Műhely (ÖFM), amely filmkészítő foglalkozásokat tart gyermekvédelmi…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié