magazin
Május 4-5-én, egy, a Dán Királyi Nagykövetség és az ELTE Eötvös József Kollégiumának Skandináv Műhelye által szervezett rendezvény keretében, a…
továbbmagazin
A Dialektus fesztiválnak idén mintegy 600 látogatója volt. A szakmai berkeken kívül sok filmszerető látogató jutott el a dokumentumfilmes eseményre,…
továbbmagazin
Az idén 70 éves Magyar Független Film és Video Szövetség 2007. május 17. és 20. között Siófokon rendezi meg az 54. Országos Függetlenfilm…
továbbmagazin
Furcsán ismerős arc a moziteremben, ki ez, majd beugrik: persze, a volt pénzügyminiszter! Ráadásul nem csak szimpla néző, hanem zsűritag a…
továbbmagazin
Idén már 11. alkalommal rendezték meg a Francia Filmnapokat. A filmhu igyekezett az április 16-25 között rendezett eseményről naprakész módon…
továbbmagazin
A fehérorosz születésű, Ukrajnában tanuló, most Németországban élő, világhírű, többszörös fesztiváldíjas (1999-ben épp a Mediawave-en nyert)…
továbbmagazin
Karikás szemek, ismeretlen ismerősök, pénzügyes a zsűriben, barokk házak a kísérleti film szolgálatában, tavasz, zene és film: Mediawave.
továbbmagazin
A filmhu nap mint nap több írással követte nyomon a Titanic Nemzetközi Filmfesztivál eseményeit. A fesztivál végeztével az interjúinkat,…
továbbFriss
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié