hír
Hat magyar film vesz részt 14. Ourense-i Nemzetközi Filmfesztiválon Galiciában, kiosztották az 56. Országos Függetlenfilm Fesztivál díjait,…
továbbmagazin
A budapesti Örökmozgó Filmmúzeumban működő Zöld Holló Filmklub február 17-én induló vetítéssorozata a nemrég elhunyt Gaál István művészetét elemzi…
továbbhír
Október 16-tól látható a mozikban Fazakas Péter első nagyjátékfilmje, a Para című vígjáték, Moldoványi Ferenc és Mundruczó Kornél filmjei képviselik…
továbbmagazin
Ez a címe az Örökmozgó Filmmúzeum szeptemberi rendezvénysorozatának, melynek részeként szeptember 21-én Szabó István filmrendező és alkotótársa,…
továbbhír
Irodalom és film címmel tíz napos vetítés sorozatot rendez a Magyar Nemzeti Filmarchívum, nyolcmilliméteres vetítési világrekordot állítottak fel…
továbbhír
Magyarországról az Iszka utazását nevezik az Amerikai Filmakadémia díjára, a frankfurti fesztiválon pedig Ternovszky Béla világsikerének második…
továbbhír
Az 1956-os magyar forradalom eseményeit ábrázoló spanyol játékfilmet mutat be az Örökmozgó Filmmúzeum októberben két alkalommal. A magyar…
továbbmagazin
A versenyfesztivállá avanzsált Titanic Budapest Nemzetközi Filmfesztivál tizenharmadszort szállt vízre. A 31 ország 61 filmjét, továbbá egy…
továbbhír
Az Informatikai és Hírközlési Minisztérium és a Magyar Nemzeti Filmarchívum vetítéssel egybekötött sajtótájékoztatón mutatta be közös digitális…
továbbhír
Jean-Paul Belmondo mítoszát Jean-Luc Godard teremtette meg a Kifulladásiggal. A hetvenedik évét ma betöltő Belmondo tiszteletére a 60-as évekbeli…
továbbFriss
Dokumentumfilmet mutattak be Puskás ausztráliai éveiről
Tengerész macska és megszállott csigagyűjtő az Anilogue-on
Érkezik a mozikba a DAC dokumentumfilm
A legjobb gyerekfilm lett a Véletlenül írtam egy könyvet Talinnban
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié