Címke: „szemle 36”

Találatok száma: 102

magazin

Fény-Kép és Álom-kép

Radó Gyula Fény-Kép című filmjében a fény természetrajzát járja körül, portrét adva Moholy-Nagy László alakjáról, kísérleteiről, életéről. Sívó…

tovább

magazin

A Nemzeti Filmiroda hírei

A Filmiroda csütörtöki sajtótájékoztatóján bemutatták a Magyar Film 2004 című kiadványt és dr. Taba Miklós áttekintette a Filmiroda első félévi…

tovább

magazin

Fekete Ibolya: Utazások egy szerzetessel

Fekete Ibolya dokumentumfilmjének hősét az egyik jelenetben még reverendában látjuk prédikálni, de a rákövetkezőben már csak egy szál pólót visel.…

tovább

magazin

Csík Juci: Tollas

Csík Juci dokumentumfilmje Orosháza egyik cigánytelepén játszódik. Ott élő romákról szól, akik alkalmi munkából kénytelenek eltartani önmagukat,…

tovább

magazin

Tisztelgés Ottliknak

Szemző Tibor tízperces, Ez van! című etűdjét egyéb kategóriában nevezte be a filmszemle mezőnyébe, ám az alkotó megdöbbenésére az előzsűri…

tovább

magazin

Szalay-Juhász: Drogzarándok

Az ősi zarándoklat szerint a fizikai teljesítményt lelki megtisztulás követ, ezt továbbgondolva dr. Rigó Péter pszichiáter és Csorba Simon…

tovább

magazin

Zsigmond Dezső: Csigavár

Teréz egy Csigavár nevű erdélyi faluban él magányosan. Szülei házában lakik, de társról és gyerekről álmodik. A szingliség úgy tűnik nem feltétlen…

tovább

magazin

Láng Edit és Kallós Zoltán portréja

Két olyan ember portréját vetítik egy blokkban a Szemlén, akik a maguk területén mindketten összekötő szerepet játszanak. Az egyik egy fiatal lány,…

tovább

magazin

Öröklét - Emlékek, gondolatok, töredékek Weöres Sándorról

„Az esemény jön és elsuhan, s az emléknek száz ideje van” – írta Weöres Sándor egyik versében. A műsor a 90 évvel ezelőtt született zseniális költő…

tovább

magazin

Az utolsó kántortanító előélete

Az első szemlenapon mutatták be Az utolsó kántortanító című 45 perces dokut. A fiatal rendezőpáros négy éve készíti ezt a filmet, amelynek…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Mit tettetek a szemével!?

Rosemary gyermeke

Oszd meg! Az összes idézet