magazin
A drogos lét legpokolibb bugyrát, a legmélyebb emberi drámát úgy hívják: heroin. A rendező és stábja kamerájukkal 3 hajléktalan heroinista nyomába…
továbbmagazin
A film egy fiatal lány vallomása a novemberi Budapesten. Egy valós naplón alapszik, amely az interneten íródik, mindenki által elolvasható, szerzője…
továbbmagazin
A film egy délután története. A két főszereplő a nagyanyjával élő Isu és haverja, Zoli. Mindketten húszas éveik elején járnak, kisstílű meg-élhetési…
továbbmagazin
A nyugati világban a bálnavadászatot elítélik az emberek, visszatetszést kelt, amikor a ceteket ipari méretekben tizedelő modern hajók a…
továbbmagazin
Egy férfi a hídról a vízbe ugrik. A rendőrség kifogja, s megpróbálja tisztázni a helyzetet. A férfi író. A férfi szerelmes. Az egész őrült éjszaka…
továbbmagazin
A BM Filmstúdióban 1958 és 1988 között több száz oktató-, kis- és nagyjátékfilm készült. A témák között szerepel titkos házkutatás, célszemélyek…
továbbmagazin
A magyar falvak világának évszázadokon át jól ismert, nagyra becsült alakja volt a kántortanító, aki a falu szellemi vezetője, a közösség életének…
továbbmagazin
A film az 1949-51-es idõszakban a Pitesti-i és a szamosújvári börtönben magyar diákok által is elszenvedett "átnevelés" felelevenítése.
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Filmgyár podcast #26: Zöld produkciók
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéTe hős akarsz lenni, igaz? Az igazság bajnoka. Csakhogy az embereknek nem az kell. Ők beérik a sajtburgerrel, a lottóval, a tévével.
William Somerset nyomozó / Hetedik