magazin
Fábri Zoltán kezei alatt tanulta a rendezést, megörökítette az ózdi nehézipar összeomlását és az Edda széthullását, tabudöntögető filmet készített a…
továbbmagazin
Színdarab-adaptáció a tévében: könnyed romantikus komédia készült Herczeg Ferenc Kék róka című művéből, melyben szerelmi háromszögbe keveredik…
továbbmagazin
Nemes Anna és Csuja László női testépítős drámáját az amerikai sajtó Darren Aronofsky A pankrátor című filmjéhez hasonlítja, míg főszereplője,…
továbbvideó
Ördögség címmel jelent meg az első előzetes a Dargay Attila tervein alapuló Csongor és Tünde animációs filmhez. A Cinemon stúdióban készülő…
továbbvideó
A Duna Televízió mutatja be Herczeg Ferenc színművének filmes adaptációját, amely a '30-as évek Budapestjére repíti vissza a nézőket. A Kék róka…
továbbvideó
Sikeres fesztiválkörútja után online is elérhetővé vált Helstáb Martin abszurd humorú kisfilmje, a Tort ül a kondor. A szürreális sci-fi elemekben…
továbbhír
Biztató hétvégi nézőszámmal indította az évet Deák Kristóf első nagyjátékfilmje, Az unoka. Járvány ide vagy oda, a közelmúlt hazai thrillereinek…
továbbmagazin
Az Oscar-díjas Mindenki és a Foglyok rendezője elkészítette első mozifilmjét. Az unoka egy fiatal fiú története, aki elégtételt próbál venni a…
továbbmagazin
Az év egyik legfelkavaróbb moziélményét nyújtja Lőrincz Nándor és Nagy Bálint első nagyjátékfilmje, a Legjobb tudomásom szerint. Az Inkubátor…
továbbmagazin
Kockázatos témát választott első nagyjátékfilmjének Lőrincz Nándor és Nagy Bálint: a Legjobb tudomásom szerint egy nemi erőszak utórezgéseit követi…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié