Címke: „kritika”

Találatok száma: 844

magazin

The Spirit – A sikító város

A Sin City sikerén felbuzdult Frank Miller elővett egy ’40-es évekbeli klasszikus képregényt, leszerződtetett mindenféle szívdöglesztő bombanőket,…

tovább

magazin

A Baader Meinhof-csoport

A Baader Meinhof-csoport 2008 legnagyobb vitákat kiváltó filmje volt Németországban. Joggal, mert pontatlan képet ad a ’68 utáni német…

tovább

magazin

A Mesrine-legendárium

Jacques Mesrine nem egyszerűen közönséges gengszter, mint a többi francia „első számú közellenség”, vak dühvel, engesztelhetetlenül gyűlölte a…

tovább

magazin

Príma primavéra

Fehér György operatőre (III. Richárd, Volpone), a rendezőként eddig kizárólag tévé- (Méz a kés hegyén, Shakespeare: II. Richárd, Költészet: József…

tovább

magazin

Intim fejlövés

Szajki Péter emberi színjátéka a párkapcsolat bugyraiba száll alá, avagy lélektől a lélekig a testen keresztül juthatunk egyre közelebb. 

tovább

magazin

Vadlány – Boszorkánykör

Zsigmond Dezső játékfilmje az erdélyi havasok között, egy gyimesi faluban játszódik, ahol még él a boszorkányhit. A dokumentumfilmjeiből ismerős…

tovább

magazin

K1-K2: Egzisztenciál gyorstalpaló

Nevelőintézet, disznók közé zuhant eszméletlen gazda, háborúzni induló szerelmesek, azaz társadalmi problémák, a világ akarat egyfelől, érzékenység,…

tovább

magazin

Pater Sparrow: 1

Pater Sparrow első nagyjátékfilmje, az 1 olyan alkotás, melyre számos helytálló értelmezés adható – a „vége” főcím után azonban több dolog derül ki…

tovább

magazin

K7-K8: Agykalandfilmek

Ha közös nevezőre akarnánk hozni az idei Szemle K7-es kisjátékfilm szekciójának darabjait, tartalmi szempontok alapján olyan fogalmak is…

tovább

magazin

Adás

Mi történik, ha „a képek elmennek”? Ha nem működnek a számítógép-monitorok, a tévéképernyők, megszűnik a civilizált élet, mintha csak egy…

tovább

Lefkovicsék gyászolnak

Breier Ádám első nagyjátékfilmje egyszerre nevetett és ríkat meg, miközben egy sokak számára ismeretlen világba kalauzol el. Ha csak egy kellemes vasárnap délutáni családi dramedy lenne, akkor is szeretnénk, de a Lefkovicsék gyászolnak ennél sokkal többet ad és fontos űrt tölt be a magyar filmek között.

Filmhu podcast #87: Szabó Kimmel Tamás

Filmhu podcast #86: Breier Ádám

Három pasi és a nagy córesz – végre láthatóvá válik a 21. századi magyar zsidó sors

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
hirdetés