magazin
„Miért?” Szegezték a kérdést Philippe Petit-nek, mikor bilincsben, rendőri kísérettel, a fölajzott média gyűrűjében távozott a World Trade…
továbbmagazin
Több mint hat évtizeddel a holokauszt után még mindig fehér foltok éktelenkednek a történelem lapjain. Hogyan dolgozta fel a zsidóság azt az…
továbbmagazin
Talán a levegőben van valami, vagy a vízben, esetleg a fényviszonyok hatása, nem tudom, az mindenesetre biztos, hogy az egy főre jutó…
továbbmagazin
A Dél-Koreában tavaly februárban debütáló Az üldöző azért fontos alkotás, mert egy lehetséges kiutat kínált egy kétségbeesett, krízishelyzetben lévő…
továbbmagazin
Fegyverkereskedelem, illegális szemétlerakás, drog, csajok, satöbbi. Nápoly és Campania óriás pénzmosodájában évente 150 milliárd euró forog körbe.…
továbbmagazin
A Sin City sikerén felbuzdult Frank Miller elővett egy ’40-es évekbeli klasszikus képregényt, leszerződtetett mindenféle szívdöglesztő bombanőket,…
továbbmagazin
A Baader Meinhof-csoport 2008 legnagyobb vitákat kiváltó filmje volt Németországban. Joggal, mert pontatlan képet ad a ’68 utáni német…
továbbmagazin
Jacques Mesrine nem egyszerűen közönséges gengszter, mint a többi francia „első számú közellenség”, vak dühvel, engesztelhetetlenül gyűlölte a…
továbbmagazin
Fehér György operatőre (III. Richárd, Volpone), a rendezőként eddig kizárólag tévé- (Méz a kés hegyén, Shakespeare: II. Richárd, Költészet: József…
továbbmagazin
Szajki Péter emberi színjátéka a párkapcsolat bugyraiba száll alá, avagy lélektől a lélekig a testen keresztül juthatunk egyre közelebb.
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié