hír
A nyitófilm után az első versenyfilmek kritikai fogadtatása is túlnyomórészt negatív a 63. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale), a…
továbbdosszié
Kritika, játék a Szilvás csirke kapcsán, továbbá interjú a Persepolis rendezőjével, Marjane Satrapi-val legújabb filmjéről.
továbbmagazin
A hazai televíziózás legutóbbi két évtizedéből fájóan hiányoztak a családközpontú dráma-sorozatok. Vagy fecsegős szappanoperában, vagy sitcomban…
továbbmagazin
A tánc szenvedélyességét általában melodrámai dramaturgiába szokták csomagolni a filmesek. Hules Endre is hasonlóan fogta össze néptáncos sztoriját.…
továbbmagazin
A tavaly már több helyen bemutatott A föld szeretője című filmet elsősorban akkor élvezhetjük, ha el tudunk tekinteni azoktól a kompromisszumoktól,…
továbbmagazin
A korábban dokumentum-, tévé- és kisjátékfilmekkel (például a 39. Magyar Filmszemlén vetített Farkasember-rel) jelentkező, eredetileg képzőművész…
továbbmagazin
A 2007-ben bemutatott, az első magyar irodalmi Nobel-díjas, Kertész Imre kisregénye alapján készült Emelet után négy évvel az operatőrből lett…
továbbhír
A sok helyütt tenyérbemászó, de átütő sikerű Tesó, az ügyetlennek bélyegzett és nem sok port kavart, pedig valójában egyáltalán nem kudarcos, jópofa…
továbbmagazin
Az Unio Film és a Magyar Televízió 2009-ben egy tizenkét részből álló sorozat keretében biztosított lehetőséget fiatal rendezők számára egy-egy…
továbbmagazin
Vajon az időtálló, örökzöld történeteknek hány változata van? Az ókori görög mítoszoknak hány variánsát ismerjük a művészet minden ágából? S…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié