Címke: „kritika”

Találatok száma: 878

magazin

Vadlány – Boszorkánykör

Zsigmond Dezső játékfilmje az erdélyi havasok között, egy gyimesi faluban játszódik, ahol még él a boszorkányhit. A dokumentumfilmjeiből ismerős…

tovább

magazin

K1-K2: Egzisztenciál gyorstalpaló

Nevelőintézet, disznók közé zuhant eszméletlen gazda, háborúzni induló szerelmesek, azaz társadalmi problémák, a világ akarat egyfelől, érzékenység,…

tovább

magazin

Pater Sparrow: 1

Pater Sparrow első nagyjátékfilmje, az 1 olyan alkotás, melyre számos helytálló értelmezés adható – a „vége” főcím után azonban több dolog derül ki…

tovább

magazin

K7-K8: Agykalandfilmek

Ha közös nevezőre akarnánk hozni az idei Szemle K7-es kisjátékfilm szekciójának darabjait, tartalmi szempontok alapján olyan fogalmak is…

tovább

magazin

Adás

Mi történik, ha „a képek elmennek”? Ha nem működnek a számítógép-monitorok, a tévéképernyők, megszűnik a civilizált élet, mintha csak egy…

tovább

magazin

Tréfa

Kosztolányi prózáját megfilmesíteni a magyar filmtörténet visszatérő kihívása. Így volt már ez az Édes Anna meg az Esti Kornél esetében is. Ezzel…

tovább

magazin

K3-K4: Belső falak

Elidegenedés és kommunikációképtelenség: ezek a K3-as K4-es blokk rövidfilmjeinek kulcsszavai. A különbség csak az, melyik miként közelíti meg a…

tovább

magazin

Apaföld

Az elsőfilmes Nagy Viktor Oszkár műve igen erősen kapcsolódik a magyar film hatvanas-hetvenes évekbeli hagyományaihoz. Az archaikus képeken…

tovább

magazin

Utolsó idők

Mátyássy Áronnak már 2006-os, első komolyabb rövidfilmje magában hordozta egy közelgő nagyjátékfilm ígéretét. Az abban megjelenteket a fiatal alkotó…

tovább

magazin

K5-K6: Vallomás és etetés

Habár a K5 és K6 elnevezésű blokkok két külön egységet képviseltek a 40. Magyar Filmszemlén, a válogatásokon szereplő mindegyik alkotást…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés
 
Nekünk mindig akcióban kell lennünk, mert harcosok vagyunk.

Rocky IV.

Oszd meg! Az összes idézet