hír
Közel húsz magyar alkotás képviseli hazánkat a május végi nemzetközi mustrákon Krakkótól Seattle-ig. Zsigmond Dezső Aranykalyibája Krakkóban,…
továbbhír
Cannes mellett Bollywood is értékelte éves filmes termését. Az Indiai Filmakadémia díjait a szombat esti ünnepségen adták át Szingapúrban, immár…
továbbhír
Vajon mi lesz a sorsa a trilógiához használt 23 ezer jelmeznek, többezer fegyvernek, kelléknek, vagy annak a többszáz díszletelemnek, mellyel…
továbbhír
Michael Moore dokumentumfilmje, a Fahrenheit 9/11 nyerte az 57. Cannes-i Filmfesztivál Arany Pálma díját. A zsűri nagydíját Park Chan-wook Old boy…
továbbhír
Nagyon szerették Cannes-ban a Kis Apokrif No. 2.-t, nyilatkozta Petrányi Viktória a filmhunak. Mundruczó Kornél producere a fesztivál élményeiről és…
továbbhír
Szingapúr is szeretne filmes bázis lenni a külföldi mozik és televíziós programok számára: egy új tervet jelentettek be ma arra vonatkozóan, hogyan…
továbbhír
Larry Clark, a Kölykök, a Genya és a Ken Park "radikális kismestere" legújabb filmtervében, a Wassup Rockers-ben szintén a tinédzserek világába…
továbbhír
Cannes idén a magyaroknak elsősorban a Filmtörvény népszerűsítéséről szól. Itt az alkalom, hogy a magyar filmesek az új törvényben leírt…
továbbhír
Mozgalmas éve lesz Gárdos Péter rendezőnek, ugyanis az elmúlt egy évben három filmterve is sikerrel futott be az MMK és az ORTT gyártási…
továbbhír
A legutóbbi felmérések szerint, amelyet az AGB Magyarország piackutató intézet végzett, a Cartoon Network a legnézettebb gyermekcsatorna, amely mind…
továbbFriss
Mozgóképörökség fókusszal indít Filmtudomány MA szakot az ELTE
Január 15-ig még lehet nevezni a 9. Zsigmond Vilmos Nemzetközi Filmfesztiválra
A Mozinet 2025-ben a NANE Egyesület munkáját támogatja
Befejeződött a Lechner Ödönről szóló film forgatása
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié