magazin
A Testről és lélekről és A feleségem története rendezője sűrű éveken van túl. Füst Milán regényének adaptációja tavaly forgott le, és a járvány nem…
továbbpodcast
2020 első podcast adásában az Akik maradtak és a Testről és lélekről producerét, Mécs Mónikát láttuk vendégül, egy héttel az Oscar-bejelentések…
továbbmagazin
Folytatjuk előrejelzésünket az idén mozikba kerülő hazai filmekről. Vár ránk a focidrukkerek kemény világában játszódó vígjáték, újszerű…
továbbpodcast
A podcast legújabb adásában az évek óta Amerikában dolgozó operatőrt, Rév Marcellt faggattuk arról, hogyan kapta meg az első tengerentúli munkáját,…
továbbmagazin
A forgatás félidejénél jár Enyedi Ildikó új filmje, A feleségem története. Az alkotók sajtótájékoztatót tartottak, amin megtudhattuk, hogy mire…
továbbhír
A feleségem történetének főszereplői, Léa Seydoux és Gijs Naber látható a most megjelent fotón, amit Csata Hanna készített a hamburgi forgatáson. A…
továbbhír
Április 8-án Hamburgban kezdődik és szeptember elején Máltán zárul Enyedi Ildikó új filmjének forgatása: Füst Milán több mint 20 nyelvre…
továbbhír
Az európai koprodukcióban, Enyedi Ildikó rendezésében készülő Feleségem történetének gyártási támogatást, Az utolsó bástyának gyártáselőkészítési…
továbbhír
500 000 euro (nagyjából 162 millió forint) filmgyártási támogatást szavazott meg az Európa Tanács filmalapja (Eurimages) legutóbbi ülésén az Enyedi…
továbbhír
Egy Arany Medve után visszatérni Berlinbe egy kicsit olyan, mint hazatérni - mondta Enyedi Ildikó első nagyjátékfilmje, Az én XX. századom…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié