hír
Idén negyedik alkalommal rendezik meg Budaörsön a Primanima Nemzetközi Animációsfilm-fesztivált, október 21. és 24. között, ahol diákok és…
továbbhír
Három animációs filmet, a francia Adamát, brit-francia Shaun, a bárányt és az ír-belga-dán-francia-luxemburgi koprodukcióban készült Tenger dalát…
továbbmagazin
Második alkalommal gyűltek össze a Budapesti Metropolitan Főiskola animációs hallgatói, tanárai és a műfaj rajongói, hogy szemügyre vegyék az iskola…
továbbhír
A Vastojás című magyar animáció a legjobb animációs kisfilmnek járó díjat nyerte el a San Diegó-i Nemzetközi Gyerekfilm…
továbbmagazin
Nyár elején, a 12. Kecskemét Animációs Filmfesztiválon mutatták be a magyar animáció “atyjának” életét és munkásságát feldolgozó kötetet. A kiadvány…
továbbhír
Teljes hosszában elérhető Glaser Katalin díjnyertes animációs filmje, a Három nagymamám volt.
továbbmagazin
Csupó Gábor filmrendező, zenész és legendás animáció-filmes, igazi reneszánsz ember. Karrierjét a Mézga család fázisrajzolójaként kezdte a 70-es…
továbbhír
Az idei utolsó nyári Filmvilágában olvashatunk többek között a tévé és Hollywood viszonyáról, szuperhősfilmekről, Walerian Borowczyk munkásságáról,…
továbbmagazin
Izgalmas dokumentumfilmek, örökzöldek a 70-es, 60-as és a 40-es évekből, ritkán látható ínyencségek, és animáció, animáció, animáció. Az eheti…
továbbmagazin
A BKF huszadik művészeti szakjaként akkreditált Animáció mesterszak új dimenziókat nyit azon kreatív fiatalok számára, akik önálló alkotóként vagy…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSonny Wortzik / Kánikulai délután