hír
Magyarország nagyjátékfilmes nevezése, a Tiszta szívvel nem ment át az Oscar döntnökeinek rostáján, de Till Attila filmje helyett a Mindenkiért,…
továbbhír
Az Oscar-díjra nevező bizottság 2016. augusztus 31-i ülésének döntése értelmében Magyarországot a 2016. évi „legjobb idegennyelvű film” kategóriában…
továbbmagazin
Tokióról, a kisfilmek láthatatlan limitjéről, az idealista finálékhoz való vonzódásáról, a zenéről és a mesterséges intelligenciáról is…
továbbhír
Deák Kristóf Mindenki című alkotása nyerte a tokiói Short Shorts fesztivál nemzetközi kisjátékfilm-kategóriájának fődíját (International Competition…
továbbhír
Január végén adták át Los Angeles-ben az amerikai látványtervezők legnagyobb szakmai szervezete, az Art Directors Guild díjait, ahol A visszatérő és…
továbbfilmhutv
Röhrig Gézát a Filmhéten megrendezett pódiumbeszélgetés után csíptük el egy rövid videointerjúra. Arról kérdeztük, hogy milyen élmény volt számára…
továbbmagazin
Miért nem a szakmájában, azaz rendezőként helyezkedett el? Milyen filmeket szeret? Miről szól a készülő regénye? Mit vitt haza a Saul fia…
továbbmagazin
Már csak kettőt kell aludni, és kiderül, hogy lesz-e újabb magyar Oscar-díjas film. Addig is a Saul fia egyik alkotójával, az amerikai operatőrök…
továbbmagazin
Szokás szerint idén is öt jelölt versenyez a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar szoborért. Megnéztük a Saul fia riválisait, hogy megvizsgáljuk…
továbbhír
A február 28-án, magyar idő szerint éjjel kettőkor rendezik meg a 88. Oscar-díjátadót, melyet idén, rendhagyó módon a Duna TV és a Médiaklikk online…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié