magazin
A Lúdas Matyi című 1949-es film felújításának körülbelül a felénél járnak a szakemberek. A Magyar Nemzeti Filmarchívum ebből a digitális mozgókép…
továbbmagazin
Méltatott és kritizált a nem-fikciós filmeket bíráló zsűri a résztvevő alkotók nagy megelégedésére, akik örömmel vették, hogy végre nem az évek óta…
továbbmagazin
Tíz év után először ültek össze alkotók, kritikusok nézők és a zsűri, hogy megvitassák az aktuális évi magyar filmtermést. A díjesélyek…
továbbmagazin
A Dettre Gáborból, Jankura Péterből és Varga Balázsból álló zsűri a harmincöt film általános véleményezésével kezdte értékelését. Dettre elmondta,…
továbbmagazin
A mozgóképtörvény kapcsán feltáruló újabb lehetőségekről, a szakma számára kirajzolódó irányvonalakról rendeztek beszélgetést a Filmszemle szombati…
továbbmagazin
Folytatódnak a 35. Magyar Filmszemléhez kapcsolódó szakmai programok: a Millenáris Fogadó Hajójában ezúttal az Art-mozi Egyesület rendezett szakmai…
továbbmagazin
A Magyar Dokumentumfilm Rendezők Egyesületének (MADE) sajtótájékoztatóján a résztvevők, amellett, hogy a dokumentumfilmek jelenlegi helyzetéről…
továbbmagazin
Hála a különböző szemlebizottságok nyitottságának és a gyártó stúdiók vehemenciájának, az utóbbi években egyre gyarapszik a kísérleti és…
továbbmagazin
Mínusz 10 fok van. Ilyenkor viccesen hangzik Pécs szlogenje, mely mediterrán városnak hirdeti önmagát. Sokkal találóbb az a törekvés, mely Pécset a…
továbbmagazin
December 21-én délután egy maratoni filmvetítésen- közel 6 órán keresztül- bemutatták az ELTE Filmelmélet és Filmtörténet szak 4 évfolyamának ebben…
továbbFriss
Három magyar vonatkozású animáció is egy lépéssel közelebb került az Oscar-nevezéshez
Ezeknek a csodás plakátoknak ismét a falon van a helyük
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéCsak akkor tűnik fel, mennyire szeretek otthon lenni, ha egy darabig máshol vagyok.