magazin
Valószínűleg nem találnánk olyan bikkfafejű tévérajongót, aki képes lenne rá, hogy merő irigységből számlálgatni kezdené, mennyi pénzt s…
továbbmagazin
A 2005 áprilisában megjelent könyv három fejezetből áll. Első része kultúrtörténeti esszéket tartalmaz. A címadó esszé azt a kérdést járja körül,…
továbbmagazin
A színházi közönség hosszú évek óta jól ismeri a nevét, a filmbarátok most tanulják. A Vígszínház ifjú titánja, Kolovratnik Krisztián már a vásznon…
továbbmagazin
A Magyar Mozgókép Közalapítvány Kuratóriuma a magyar film gyártásának folyamatossága érdekében határozottan visszautasítja, és károsnak tartja a…
továbbmagazin
Közlemény a Magyar Mozgókép Közalapítványnál végzett belső vizsgálat eredményérőlBozóki András kulturális miniszter 2005. április 25-i határidővel…
továbbmagazin
Volt egyszer egy magyar filmes irányzat – nagyjából 1973 és 1984 között –, amely a dokumentum-, és a játékfilm bizonyos dramaturgiai, stiláris…
továbbmagazin
Negyedszer is megszervezi közös nyári alkotótáborát a Filmtett mozgóképes havilap, valamint a budapesti Duna Műhely. Az eseményre 2005 július 3. és…
továbbmagazin
Magyarország még a közismert népdal szerint is meglehetősen elborzasztó hely: itt rendre mindent túllihegünk, gyászt, ünnepet, évfordulót, Gacsaj…
továbbmagazin
Követve a világtrendet Magyarországon az utóbbi években DVD-boom zajlott le, köszönhetően az egyre olcsóbb lejátszóknak és lemezeknek. Ennek…
továbbmagazin
Az első magyarul megjelent életrajzi és kortörténeti mű a Weisz Erikként, Budapesten született Houdiniról. Massimo Polidoro pszichológus – és a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié