filmhutv
Faur Anna elégedett első nagyjátékfilmjével, bár szerette volna ha többen nézik meg, és bízik a film "második életében", azaz a jó külföldi…
továbbmagazin
Nicolas Fedoroff második ízben jár a magyar Filmszemlén, a marseille-i filmfesztivál filmválogatójaként. A szakember elsősorban a dokumentumfilmeket…
továbbfilmhutv
A tíz darab állóképből álló Tejút új út Fliegauf életművében, vagy éppen az előzőek folytatása? Képzőművészeti vagy filmművészeti alkotás-e a Tejút?…
továbbmagazin
Sólyom András rendező nem először villantja fel ’56-ot játék- és dokumentumfilmjeiben. A 2007-ben készült kreatív dokumentum-játékfilm, az 56…
továbbfilmhutv
Hajdu Szabolcs a filmhu kamerája előtt a szemle bájáról beszél. Elmondja, hogy vajon jó-e az, ha egy film a szemle előtt bemutatásra kerül, és a…
továbbmagazin
Pálos Péter és S. Takács András, két tizenéves budapesti srác elhatározta, hogy feltérképezi a lehetőségek városát, New Yorkot, azonban útjuk során…
továbbmagazin
Józsi, a helyi mindenes segítségével járjuk körbe Medgyesbodzás folyamatosan süllyedő faluját. A férfi angol nyelven rögzíti kameráján, amit lát:…
továbbmagazin
Egy 1937-es bál helyszínét kutatja a 86 éves Vera néni, majd egy titokzatos könyv kerül reflektorfénybe, amelyből három oldal hiányzik – hogy aztán…
továbbmagazin
Multimilliomos, és Arany János balladáinak nyelvén beszél. Szállodái, üzletházai vannak, de legszívesebben egy hegyi kalyibában ülne a havasokban.…
továbbmagazin
A hazai filmes alkotó 2003-ban fogott hozzá a Másik bolygó forgatásához. A film sajátos, meditatív hangulatú, a jelenlegi világról markáns véleményt…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié