magazin
A konferencia egy öt alkalomból álló sorozat első eseménye, amelyet a MIE Vizuális Kultúra Kutatócsoportja szervez. A konferencia-sorozat a Magyar…
továbbmagazin
Habár a kereskedelmi televíziók filmtámogatási gyakorlatával kapcsolatban eddig többnyire negatív tapasztalataikról tudtak beszámolni a meghívott…
továbbmagazin
Grunwalsky Ferenc a Filmművész Szövetség körlevelében vitaindító javaslatot tett közmegegyezésen alapuló filmes alkotmány létrehozására. Az…
továbbmagazin
Maia Morgenstern román színésznő volt a Rómer ház vendége szombat este hétkor. A beszélgetés során Maia nemcsak színészként, de szuggesztív…
továbbmagazin
Sokmilliós kvízjátékba illő szívatókérdés, a finálé legeslegvégére: hogy lehet közös nevezőre hozni a Ramonest, Brian DePalma-t, a Fields of the…
továbbmagazin
Cserhalmi György 1971-ben végzett a főiskolán. Játszott Debrecenben, Veszprémben, tagja volt a Nemzeti és a Katona társulatának, aztán szabadúszásba…
továbbmagazin
Húsvét hétfőjén az europa/europa tévéfilmcsatorna marathoni méretű ajándékkal lepte meg mozgóképrajongó híveit. Ilyen még nem is volt talán: nyolc…
továbbmagazin
Pénteken jelenik meg az első magyar nyelvű szakkönyv a forgatókönyvírásról, Krigler Gábor tollából. A (folyt. köv.) - Hogyan írjunk tévésorozatot…
továbbmagazin
Miután láttam a Lost in Translationt, Az elveszett jelentést (az eredeti címe: Elveszett a fordításban) azon tűnődtem, hogy a rendező illetve…
továbbmagazin
Salamon András a Szemlén debütált Getnója „elsőfilmes” filmzeneszerzőt avatott. Balázs Elemér, aki Pat Metheny szerint az egyik legjobb dobos a…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié- És miért magát hívják?
- Azt hiszik, hogy én mindenre tudom a választ.
- És nem?
- Legtöbbször még a kérdést sem értem.