magazin
A Cartoon Network, “a legmenőbb rajzfilmfigurák” otthona ismét egy vadonatúj Cartoon epizódokat mutat be. Az új epizódoknak Ed, Edd és Eddy a…
továbbmagazin
Böszörményi Zsuzsa második nagyjátékfilmje, a Mélyen őrzött titkok a Filmszemlén elnyerte a legjobb rendezés (megosztva Fliegauf Benedek…
továbbmagazin
Többször is nehezményeztem már e rovatban azt a magyar királyi televízió tanúsította mély érdektelenséget, ahogyan az intézmény az új magyar…
továbbmagazin
Mivel érdemelte ki az Oscart Renée Zellweger és Blake Edwards? Mi, azaz ki a közös a Glamourban és A Hídemberben? Kinek szól Szabó Magda Für Elise-e…
továbbmagazin
A kilencvenes évek legfontosabb, trend-teremtéssel nyugodt szívvel vádolható filmzenei kompilációi a képregény-adaptációk csatolmányai közül…
továbbmagazin
A Cartoon Network a Star Wars: A klónok háborúja „epikus mikro-sorozat” első tíz részét 2003. novemberében mutatta be. A következő tíz részt március…
továbbmagazin
Egy furcsa szerzetről, Harvey Pekarról, a szuperhősöket száműző realista képregények kissé lökött clevelandi pionírjáról szól az American Splendor.…
továbbmagazin
A Mindentudás Egyetemének március 17-i adásában a katedrán Dudits Dénes, aki a növények szexuális életének molekuláris titkait tárja fel…
továbbmagazin
A harcművészetek őshazája Ázsia. Az önvédelem szükségszerűsége hívta életre őket egy olyan világban, ahol egykoron a hagyományok és a tisztelet…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié