magazin
Kirsten Dunst fotóriporterként utazza keresztül a harctérré változott Amerikát, miközben szembesül az új polgárháború furcsa és kegyetlen…
továbbhír
Mai gyerekek szemszögéből mutatja be az egri vár ostromát Szász Attila rövidfilmje, amit a napokban Chicagóban és Kaliforniában is díjaztak. Az…
továbbmagazin
A hétvégi díjkiosztó után véget ért a 70. Berlinale, de két amerikai film továbbra se megy ki a fejünkből. Hangos sikere után díjjal jutalmazták a…
továbbmagazin
Hamarosan díjakat osztanak a 72. cannes-i filmfesztiválon, de még mindig van miről mesélnünk: egy amerikai indie filmben saját hülyeségeinkre és…
továbbhír
A ma kezdődő 41. Denveri Filmfesztivál fókuszában idén a magyar film áll, emellett San Franciscóban november 2-án kezdődik a Magyar Filmfesztivál.
továbbmagazin
Hazai rendezők, színészek, producerek mesélnek majd a magyar filmről a november 14-én kezdődő San Francisco-i Magyar Film Fesztiválon. A…
továbbhír
Teltház és hatalmas taps fogadta Szász János A nagy füzet című filmjét az Amerikai Filmintézet (AFI) washingtoni filmszínházában.
továbbhír
A 2012 januárjában bemutatott Sherlock Holmes nevében című új magyar ifjúsági film bekerült az április hónapban Los Angelesben tartandó Family Film…
továbbhír
A Filmvilág februári számában többek között a rabszolgatartó fekete Amerikáról, a magyar dokumentumfilmekről, Kerouac-ról, és Vinterbergről is…
továbbhír
Az év legünnepeltebb amerikai filmese, A messzi dél vadjainak rendezője, Benh Zeitlin a Jameson CineFestre látogat.
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié