magazin
A katonaságot színészetre cserélő Driver ízlése egészen bámulatos: a Coen tesóktól Scorsesén át Baumbachig a legnagyszerűbb rendezők egész sorához…
továbbmagazin
Huszonegy éven át követték egy kamerával korunk egyik legmeghatározóbb rapperét és botrányhősét, még jó, hogy kíváncsiak vagyunk az eredményre. A…
továbbmagazin
Elektromos kisülés, motoron hasító fiatalság. Leos Carax átütő energiái egyszerre idézik fel a francia új hullám vadságát és az amerikai musicalek…
továbbhír
A hétvégén véget ért a 74. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál. A világ egyik legrangosabb filmes mustáján bemutatkozott alkotások közül többet a…
továbbmagazin
Tavaly a Covid eltörölte, idén viszont szigorú megszorításokkal, új szabályokkal és Spike Lee színes szemüvegeivel visszatért a cannes-i…
továbbhír
A francia Leos Carax angol nyelvű, Annette című zenés filmjének díszbemutatójával vette kezdetét a seregszemle. A zsűri többsége nő, Spike Lee…
továbbhír
A két világsztár Leos Carax, a Holy Motors rendezőjének első angol nyelvű filmjében alkot egy párt, akiknek az életét felforgatja kétéves kislányuk…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié