hír
A tanú eredeti, cenzúrázatlan változatát idén vetítik a 72. cannes-i filmfesztiválon. Jancsó Miklós Szegénylegények, Makk Károly Szerelem és Fábri…
továbbhír
Az Audiovizuális Örökség Világnapja alkalmából október 27-én két magyar filmklasszikust, a Hannibál tanár urat és A tanút tűzi műsorra a budapesti…
továbbmagazin
Egy újabb kánikulai hét, újabb remek alkalom, hogy a behűtött szobában magyar filmekkel üssük el az időt. Erre a hétre jut kultikus szatíra, zenés…
továbbmagazin
Johann Strauss, József Attila, Esterházy Péter - három művészeti ág három jeles képviselője, akik önálló művet szenteltek Európa kék szalagjának. A…
továbbmagazin
Bacsó Béla legendás kultfilmjével folytatjuk vetítés sorozatunkat, a Magyarok a háztetőnt. A MANDA, a Budapest Rooftop Cinema és a Filmhu egész…
továbbmagazin
Már nem kell visszaszámolni, hivatalosan is megkezdődött a várva várt vakáció, indulnak a nyári táborok, a Balaton parti strandolások. Az idei hét…
továbbmagazin
Éppen öt éve, 2009. március 11-én hunyt el Bacsó Péter. A legendás filmrendezőre, forgatókönyvíróra öt, az elmúlt évtizedekben kultikussá vált…
továbbhír
Életének 85. évében elhunyt Kállai Ferenc Kossuth-díjas, Érdemes művész, a Nemzet Színésze. A magyar filmművészet olyan felejthetetlen alakításokat…
továbbhír
A theszaloniki dokumentumfilm fesztiválon levetítik Moldoványi Ferenc Another Planet című alkotását, továbbá egy portréfilmet, amely a világhírű…
továbbAz alkoholbetegség, a sehová sem tartozás témakörét járja körbe Till Attila harmadik nagyjátékfilmje, az És mi van Tomival?, ami október 31-én kerül a mozikba
Közelebb hozni a periférián élő embereket – Így készült az És mi van Tomival?
Ezt a napot kéne valahogy túlélni pia nélkül
Október végén érkezik a mozikba Till Attila új filmje
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéSzimler Bálint első nagyjátékfilmje a hazai poroszos oktatási rendszer hétköznapi kudarcain keresztül mutat rá azokra a beidegződésekre és komplexusokra, amik össztársadalmi szinten is nehezítik az életünket.
Ha a szolidaritás tantárgy lenne, biztosan megbuknánk belőle
Mészöly Anna: Csendes, különös lázadásaim voltak
Filmhu podcast #98: Szimler Bálint és Osváth Gábor
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéJó, akkor menjünk moziba. De semmi intellektuális baromság! Én nézem az akciót, te meg olvasod a feliratokat.