magazin
Johann Strauss, József Attila, Esterházy Péter - három művészeti ág három jeles képviselője, akik önálló művet szenteltek Európa kék szalagjának. A…
továbbmagazin
A Kossuth- és Jászai Mari-díjas, 2015-ben a Nemzet Színészének választott Andorai Péter pályafutása a hatvanas évek legvégén indult a Nemzeti…
továbbhír
Tizennyolc alkotó életinterjúját tartalmazza a Magyar forgatókönyvírók I. című kötet, amelyet Kollarik Tamás és Köbli Norbert szerkesztésében…
továbbmagazin
Ezen a héten búcsút kell vegyünk a nyártól, de pánikra azért semmi ok: a Dobozban ezúttal is remek magyar filmeket találunk, többek között Makk…
továbbmagazin
Bereményi Géza kultikus filmdrámájával folytatódik a Budapest Rooftop Cinema, a Filmhu és a MANDA közös, nyári vetítéssorozata.
továbbmagazin
Rendhagyó, a hét vége előtt jelentkező tévéajánlónkat a csatornák 1956 hatvanadik évfordulójára kitűzött műsorai alapján állítottuk össze. Az ünnepi…
továbbmagazin
Öt éve hunyt el Cseh Tamás zeneszerző, énekes, színész, előadóművész. Számtalan film zenéjét szerezte, és sok filmben bukkant fel színészként,…
továbbmagazin
A forradalom tíz (plusz egy) arca 1957-től 2013-ig. Hogyan látta 1956-ot Szabó István, Makk Károly vagy Bereményi Géza, és milyen Magyarországról…
továbbhír
A Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) Médiatanácsa 20 milliós keretösszeggel pályázatot írt ki tévéfilm-forgatókönyvek írására és…
továbbmagazin
Török Ferenc filmje egy '56 utáni passzív ellenálló csoportról, akik indiánként próbálnak kivonulni a társadalomból. Az alkotás rendezőjét a 42.…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéVirgil Starkwell / Fogd a pénzt és fuss!