hír
Ebben a hónapban elsőfilmes rendezőknek, filmes szakembereknek, animációsoknak és dokumentumfilmeseknek is érdemes alaposan átböngésznie legfrissebb…
továbbmagazin
2017-ben a berlini filmfesztivál programjában mutatkozott be Lovrity Anna Katalin Vulkánsziget című animációs kisfilmje, amiben a testi változásokon…
továbbmagazin
Kárpáti György Mór 2011-ben végzett az SZFE rendező szakán Enyedi Ildikó osztályában. Első nagyjátékfilmjét, a május 7-nek debütáló Guerillá-t…
továbbmagazin
45 évvel az Arany Medve és egy sor másik díj elnyerése után, a Berlinale Classics szekcióban idén újra bemutatták Mészáros Márta drámáját, az…
továbbhír
Buda Anna Flóra Entropia című animációja kapta a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztiválon (Berlinale) a rövidfilmes kategóriában a Teddy-díjat, az…
továbbhír
A Berlinale állandó vendége, a többszörösen Oscar-shortlistre kerülő animációs filmrendező, Bucsi Réka LOVE című kisfilmje Valentin-napra időzítve…
továbbhír
A Collegium Hungaricum Berlin 2019-ben is változatos programmal kapcsolódik a 69. Berlináléhoz. Az idei év kiemelt eseménye a február 13-i…
továbbdosszié
Két magyar animáció világpremierjére is sor kerül a 69. Berlini Nemzetközi Filmfesztivál versenyén, a Berlinale Classics pedig Tarr Béla és Mészáros…
továbbmagazin
Tarr Béla rengeteg szállal kötődik Berlinhez. Három nagyjátékfilmjének is a város A-kategóriás fesztiválján tartották a premierjét és ott kapta meg…
továbbmagazin
Egy közös, tarka univerzumban három nő éli az ösztönös, elvárásokkal és frusztrációval teli életét, miközben a háttérben folyton ott döngicsél egy…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié