magazin
A Hab című romantikus vígjáték stábját a festői szépségű, esküvőkre gyakran kibérelt pusztazámori kastélyban látogattuk meg. Lakos Nóra rendező egy…
továbbhír
Eddig közel hatvan filmfesztiválra kapott meghívást, és ezeken hét elismerést – jellemzően közönségdíjakat - is besöpört Simonyi Balázs nagy sikerű…
továbbhír
Couch Surf címmel készül Dyga Zsombor új filmje, amelyet a rendező "neurotikus vígjátékként", szkeccsfilmként jellemzett az MTI-nek adott…
továbbmagazin
A korábban dokumentum-, tévé- és kisjátékfilmekkel (például a 39. Magyar Filmszemlén vetített Farkasember-rel) jelentkező, eredetileg képzőművész…
továbbhír
W. Pluhár Attila valós eseményből készített kisfilmet: 2009 decemberében egy mikulásruhás férfi kirabolt egy presszót. Az alkotás rendezőjét a 42.…
továbbmagazin
Simonyi Balázs két snittes kisfilmje két férfiról. Az alkotás rendezőjét a 42. Magyar Filmszemle előtt e-mailben faggattuk.
továbbfilmhutv
Egy összeszokott kisfilmes párost, Igor és Ivan Buharovot kérdeztük legújabb filmjük "koncepciójáról", illetve a boldogságról, majd a Köntörfalak…
továbbmagazin
„Hónalj, pepecselés, farba, slendrián… Egy tucat ilyen szó van, hallod, érted, de ha megnyúznak, sem tudod, mit jelent.” – mondja Dyga Zsombor új…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié- Ön szerint Freud-nak igaza van? Úgy véli az összes idegrendszeri betegség kizárólag szexuális eredetű?
- Úgy gondolom, Freud szexuális megszállottságának köze lehet ahhoz, hogy sohasem részesült benne.