magazin
2006-ban több hírforrás is beszámolt arról, hogy a wushu legnagyobb filmes alakja, Jet Li a kínai nemzeti büszkeséget tápláló akciómozi, a 2006-os…
továbbmagazin
A magyarországi televíziók sportot űznek a filmkép rongálásából, és így lesz ez mindaddig, amíg a filmszakmai szervezetek közösen fel nem lépnek…
továbbmagazin
Az amerikai sorozatkészítésben az 1990-es években a Dallas, a Falcon Crest és a régi típusú family-vígjátékok után merőben más, merész, kísérletező…
továbbhír
Vranik nyerte a legmagasabb játékfilmes támogatást, lehetőséghez jut a Paprikatévés Döme, Kocsis Ági, Groó és Mátyássy Áron. Bergendy Péter és…
továbbmagazin
Az idei Oscar-gála papírforma szerint alakult. Európa dominált, elsősorban a színészeivel, a Nem vénnek való vidék learatta a babérokat, de a Vérző…
továbbmagazin
Egy remake-ről való gondolkodás mindig azzal az ontológiai kérdésfeltevéssel indul, hogy volt-e értelme elkészíteni. Csak ennek megválaszolása után…
továbbmagazin
Mindkét film a szubkultúrából meríti témáját és karaktereit; ez általában kétesélyes vállalkozás: vagy kultfilm lesz, vagy megbukik.
továbbmagazin
Mindkét film a szubkultúrából meríti témáját és karaktereit; ez általában kétesélyes vállalkozás: vagy kultfilm lesz, vagy megbukik.
továbbmagazin
A fesztiválszerepléssel az alkotások filmelőállítói a Magyar Mozgókép Közalapítvány kiírása alapján következő játékfilmjük gyártásához…
továbbmagazin
A Disturbia a Hátsó ablak-klónok talán legérdekesebb darabja mert nem csupán az eredeti változat motívumkincseit használja, hanem öröklődnek benne a…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié