magazin
A Nemzeti Filmintézet - Filmarchívum vezetőjeként a bezártság elején főként a restaurációs munkákat kellett átszerveznie, de rájött, hogy sok olyan…
továbbhír
Eddig több mint 2 millió látogatót vonzott a Nemzeti Filmintézet (NFI) Online Filmklasszikusok programja, amellyel az intézmény a koronavírus miatt…
továbbmagazin
A rohamosan terjedő koronavírus miatt az ország összes mozija határozatlan időre bezárt. Hétfői ajánlónkban a tévében fellelhető magyar filmeket…
továbbhír
Március 1-jéig szabadon elérhető a Soós Imre főszereplésével készült Lúdas Matyi. amely az első teljes egészében színes magyar film volt. Fazekas…
továbbhír
Péntek este a felújított Csinibaba vetítésével folytatódik az M5 Magyar filmek új köntösben című sorozata, amelyben a Filmarchívum és a Filmlabor…
továbbhír
Karácsony alkalmából szabadon élvezhetjük a Filmarchívum karácsonyi csomagját. A 66 magyar filmajándékot tartalmazó listán játék- és…
továbbhír
A hétvégén kezdődött Lyonban Európa legjelentősebb klasszikus film ünnepe, a 11. Lumière Grand Lyon Filmfesztivál. Az idei válogatásba két magyar…
továbbhír
A tanú eredeti, cenzúrázatlan változatát idén vetítik a 72. cannes-i filmfesztiválon. Jancsó Miklós Szegénylegények, Makk Károly Szerelem és Fábri…
továbbhír
2019. április 7-13. között Lausanne-ban tartották a Filmarchívumok Nemzetközi Szövetségének (FIAF) éves kongresszusát, ahol a tagok megszavazták,…
továbbhír
A Filmarchívum első félévi fesztivál megjelenéseiben és DVD-kiadási terveiben is a magyar animáció nagyjaira koncentrál. A nemzetközi és hazai…
továbbA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié