magazin
Grunwalsky Ferenc rendező, operatőr és forgatókönyvíró 1968-ban végzett a Színház- és Filmművészeti Főiskola film- és televíziórendező szakán, majd…
továbbmagazin
Bár nekünk minden nap a magyar film napja, április 30-án hivatalosan is a hazai mozit ünnepeljük. A Magyar Nemzeti Filmarchívum ma különleges…
továbbhír
Újraindul a Hangfoglaló Program (korábban Cseh Tamás Program) és a Hangőr Egyesület közös beattörténeti filmklubja, az Extázis 7-től 10-ig. Hét…
továbbmagazin
Erre a hétre is akad bőven hazai néznivaló az otthonülők kedvéért: többek közt romantikus filmek és drámák a 30-40-50-es évekből, Jancsó Miklós két,…
továbbmagazin
Bár most bőven akad magyar film a mozikban, ezen a héten sem maradunk hazai nélkül a televízióban sem: kultikus akció-vígjáték, világsztárral…
továbbmagazin
Tizenegy évvel ezelőtt hunyt el Halász Péter író, rendező, színész, a magyar avantgárd meghatározó alakja. Halász a rendszerváltás előtt gerenda…
továbbmagazin
Negyedik alkalommal rendezik meg az Uránia Ffilmnapokat, amely minden évben egy téma köré szervezi a magyar és nemzetközi filmválogatását. Idén a…
továbbmagazin
Évfordulók határozzák meg az előttünk álló hét televíziós műsorkínálatát, két pótolhatatlan klasszikust ültetve a képernyőre. A magyar, és a világ…
továbbmagazin
A szabadság természetére kérdez rá a Müpamozi ma induló új sorozata, a Tűréshatár '70. Öt magyar film a hatvanas-hetvenes évek fordulójáról,…
továbbhír
Jancsó Miklós Szegénylegények című filmje felújított változatának bemutatásával kezdődött meg nagy érdeklődés mellett a rendező munkásságának…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié