magazin
Július 19-én jelent meg Lichter Péter új könyve, az 52 hátborzongató film – A Psychótól a Fehér éjszakákig, melyet mindenkinek ajánlunk, aki szeret…
továbbmagazin
Tarantino nemrég megjelent első regénye nem az azonos című film egyszerű átirata, inkább variáció ugyanarra a témára. A könyv leginkább azoknak…
továbbhír
Egy éven keresztül ünnepelte a MOME névadójának, a sokoldalú magyar művész és formatervező, Moholy-Nagy László születésének 125. évfordulóját. A…
továbbmagazin
Federico Fellini kétségtelenül a filmtörténet legfontosabb rendezői közé tartozik, mégis kevesen tudják, hogy karrierjét nem a kamera, hanem a…
továbbhír
125 éve épült az Uránia Nemzeti Filmszínháznak otthont adó Rimanóczy-ház, és 120 éve készült ugyanitt az első magyar játékfilm, A táncz. A bemutató…
továbbhír
A Magyarok Hollywoodban könyvsorozat részeként először vehetjük kézbe magyarul Adolf Zukor és William Fox életrajzi köteteit. Az újonnan megjelenő…
továbbhír
Megjelent a Prizma harmadik filmes könyve, a Kino Latino – Latin-amerikai filmrendezőportrék, ami a magyar szakirodalom által eddig szinte teljesen…
továbbhír
Lichter Péter szeptember 21-én, hétfőn este az online térben legújabb könyvét, amely filmről filmre lépkedve vizsgálja Steven Spielberg grandiózus…
továbbmagazin
Szekfü András a 60-as, 70-es évek magyar filmművészetének jelentős szereplőivel készült beszélgetéseit rendezte második interjúkötetébe, amelynek…
továbbmagazin
Két könyv is megjelent, melyek Andy Vajna fordulatokban gazdag életét göngyölítik fel. Pataki Éva egy másik magyar származású filmcézár…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéMarv / Sin city