magazin
Egy novemberi este a Cirko teltházas nagytermében meglehetősen magas volt az ösztrogén szint. Na, nem azért, mert csak nők ültek a teremben, azonban…
továbbmagazin
A filmes szakirodalomért lelkesedők már megszokhatták, hogy Lichter Péter rendező-esztéta-szerkesztő minden évben jelentkezik legalább egy kötettel,…
továbbmagazin
Francis Ford Coppola hagyományos életrajza helyett Sam Wasson egy önmagával birkózó, utópisztikus víziókat hajszoló alkotó felemelkedését és bukását…
továbbhír
Mozgóképes múlt - Közelítések a film és a történelem kapcsolatához címmel jelenik meg új filmtörténeti könyv Lénárt András tollából. A szerző, aki a…
továbbhír
Fél évvel az előző kötet megjelenése után január elején Doktor Horror címmel érkezik meg Lichter Péter legújabb könyve, ezúttal egy egyetemen…
továbbhír
Első regénye, a Volt egyszer egy...Hollywood után immár Quentin Tarantino második könyve is olvasható magyarul. A Helikon gondozásában megjelent…
továbbmagazin
A Filmhu és a Scolar Kiadó játékában két példányt sorsolunk ki a Lichter Péter 52 érzéki film - Az absztrakciótól az erotikáig című új könyvéből.
továbbhír
A magyar filmfesztiválok helyzetével foglalkozó könyvet jelentet meg az MMA MKI Dr. Kollarik Tamás szerkesztésében. A Filmfesztiválkörkép az I.…
továbbhír
Az elmúlt években bemutatta már nekünk Spielberg és Soderbergh munkásságát, hátborzongató-és kultfilmek sokaságát, de ezúttal nem kisebb feladatra…
továbbhír
Az októberi magyarországi könyvbemutató után a New York-i Liszt Intézet szervezésében az Egyesült Államokban is bemutatkozott az ötszörös Emmy-díjas…
továbbFriss
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Két magyar dokumentumfilmtervet díjaztak Zágrábban
Nepp Józsefről és a Pannónia Filmstúdióról készül dokumentumfilm
Premier előtti vetítésekkel érkezik az új magyar családi film
Cannes-i nagydíjassal folytatódik januárban a Mozinet Filmnapok
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dossziéAz út az. Az út ami boldoggá tesz, nem a végcél.
Dan Millman / A békés harcos útja