Címke: „könyv”

Találatok száma: 72

magazin

„Magánkalóz a filmdzsungelben”

Georg Höllering a Hortobágy (1936) című filmjével írta be nevét a magyar filmtörténetbe, majd Angliába emigrálva, mint mozitulajdonos és…

tovább

magazin

Benézni a múlt ablakán

A Hungarian cinema és a Tiltott képek után most ismét könyvet adott ki Novák Emil. Az én operatőri iskolám című album a NKA és a HSC Stábiskola…

tovább

magazin

Milyen filmes könyvet hozzon az angyal?

Nagyjából már mindenki visszafelé számol, hiszen még egy hét van karácsonyig, ami pont elég arra, hogy beszerezzük a last minute ajándékokat. A…

tovább

hír

"Az elején játék, a közepén munka, a végén gyötrelem"

Szeretni kell - Egy élet filmkockái címmel jelentette meg Makk Károly életrajzi könyvét a Kossuth Kiadó. A kötet keddi budapesti bemutatóján a…

tovább

hír

Tolnay nyomdokán

Tolnay Klári születésnapjának előestéjén, szerdán mutatják be a Deák Palotában a Márai nyomdokán - A Színésznő című kötetet, amelyben a…

tovább

magazin

Csak szex és más semmi

A spankingtől a nekrofíliáig minden igény kielégül Kelecsényi László FilmSZEXtétika című, saját definíciója szerint „szexfilm-történeti…

tovább

hír

Megjelent Jankovics önéletrajzának új változata

Jankovics Marcell rajzfilmrendező, író Lékiratok című önéletrajzának 2008-as bezúzása után a kötet némileg átdolgozott változatát jelentette meg az…

tovább

magazin

Hogyan kerül a tehén a Balatonba?

Amikor a ‘60-as években standfotósként kezdett dolgozni a Mafilmben, törékeny alkatával és finom arcával úgy festett, mint egy újhullámos film…

tovább

hír

A Tolnay-jelenség nyomában

Már a háború előtt sztár volt, és az maradt egész hosszú pályafutása alatt is. Száz éve született Tolnay Klári – az életét és…

tovább

hír

Új magyar filmes könyv jelent meg

Megjelent Gelencsér Gábor: Az eredendő máshol - Magyar filmes szólamok című könyve a Gondolat Kiadónál. A szerző elmúlt évtizedekben született…

tovább
 
hirdetés

Filmgyár podcast

A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.

Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére

Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton

Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat

a teljes dosszié

Inkubátor 9.0

November 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.

Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?

Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás

Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas

a teljes dosszié

Rendezőnők a magyar filmtörténetben

Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.

Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő

Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők

Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben

a teljes dosszié

BIFF 2024

Október 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.

Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál

Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en

A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál

a teljes dosszié
 
hirdetés